1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Zafer Kandil'le beraber kutlanacak'
'Zafer Kandil'le beraber kutlanacak'

'Zafer Kandil'le beraber kutlanacak'

HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı İdris Baluken, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretleriyle sürdürdü.

A+A-
Baluken, KCK yetkileriyle görüşmek için Kandil Dağı’na gittiklerini belirterek, “Kandilde bulunan genç gerillalar, yanımıza gelip Amed’e seçim havasını sordular. Bizde onlara Amed’in coşkusunu heyecanını anlatmaya çalıştık. Kandil’deki arkadaşlarımız bize dediler ki Kandilin dört bir yanına havai fişekleri yerleştirmişiz. Amed’e zafer fişekleri patladığı an Kandil’de de biz havai fişekleri patlatacağız” dedi.
 
HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı İdris Baluken seçim çalışmaları kapsamında Bağlar İlçesi’ne bağlı Göçmenler caddesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Baluken’e kalabalık partili bir grup eşlik etti. Ziyaret esnasında caddede bulunan yüzlerce kişi davul zurna eşliğinde halay çekerek, Baluken ve beraberindeki partililere eşlik etti.  
 
 
Kalabalık sık sık “Biji Serok Apo”, “Oylar bize HDP Meclise”, “ Biji YPG” sloganları atarken, panzer ve TOMA araçların sık sık cadde de tur atması halkın tepkisine yol açtı. HDP’li yöneticilerin sağduyulu çağrıları ve girişimleri sonucu herhangi bir olay yanaşmazken, halk ıslık ve alkışlarla bu provokasyon girişimini proteste etti.  Ayrıca balkonlarına çıkan yurttaşlar da HDP flamalarını açarak, zılgıt ve sloganlarla Baluken ve beraberindekilere sevgi gösterisinde bulundu.
 
 
‘Kandil’de de zafer fişekleri patlayacak’
 
 
Esnafı ziyareti ardında Baluken, Göçmenler Caddesi’nde bulunan HDP Fatih Mahallesi Seçim Bürosunu ziyaret etti. Burada toplanan kalabalığa hitap eden Baluken, Amed halkının HDP’nin seçim çalışmasına gösterdiği ilgiye teşekkür ederek,  “Geçen günlerde KCK yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdik. Kandilde bulunan genç gerillalar, yanımıza gelip Amed’e seçim havasını sordular. Bizde onlara Amed’in coşkusunu heyecanını anlatmaya çalıştık. Kandil’deki arkadaşlarımız bize dediler ki Kandilin dört bir yanına havai fişekleri yerleştirmişiz. Amed’e zafer fişekleri patladığı an Kandil’de de biz havai fişekleri patlatacağız” dedi.
 
 
‘Erdoğan’ın sarayını beraber düşüreceğiz’
 
Baluken, seçimlerde cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın müdahil olmasını yaşadığı paniğin bir sonucu olduğunu belirterek, “ Tayip Erdoğan’ın sarayını hep beraber düşüreceğiz. Zindanların kapılarını aralayıp oralardaki evlatlarımızı, gençlerimizi, yoldaşlarımız alıp hep beraber demokratik siyasetle özgürlüğe yürüyeceğiz” diye konuştu.  Seçim bürosunda ayrılan Baluken, çalışmalarını kıraathane ziyaretleriyle sürdürdü.

HABERE YORUM KAT