1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zabıtadan Ramazan denetimi
Zabıtadan Ramazan denetimi

Zabıtadan Ramazan denetimi

Diyarbakır Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri zabıta müdürlüklerinin de içinde yer aldığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte gıda üretim ve tüketimi yapılan işyerlerine yöne

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri zabıta müdürlüklerinin de içinde yer aldığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte gıda üretim ve tüketimi yapılan işyerlerine yönelik denetim başlattı.

Diyarbakır Zabıta Koordinasyon Kurulu, Ramazan ayının yaklaşmasıyla bir dizi ek denetim kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Reşat Bakan başkanlığındaki zabıta ekipleri bu kapsamda başta Toptancılar Sitesi olmak üzere gıda üreten ve tüketen işyerlerine yönelik denetime başladı. Reşat Bakan, özellikle miadı geçmiş gıdalar ile hijyenik olmayan gıdalara yönelik çalışma yaptıklarını bildirdi. Ramazan ayında gıda tüketiminin arttığına dikkati çeken Bakan, hem gıda üretimi yapan hem de halka arz edilen satış noktalarında denetimlerini sıklaştırdıklarını söyledi. Denetimlerin Ramazan ayı boyunca da süreceğine dikkati çeken Bakan, esnaftan halkın sağlığını dikkate alan bir duyarlılık istedi. Bakan, gıda tüketimi yapan yurttaşlara da ayrı bir çağrı yaparak, "Aldığınız ürünün raf ömrünün dolmamış olmasına dikkat edin. Ayrıca 'Beyaz bayrak' bulunan lokanta ve pastaneler, belediyelerden akredite olmuş işyerleridir. Bunlar tercih edilebilir" dedi.