1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zabıtadan 'dilenci' operasyonu
Zabıtadan 'dilenci' operasyonu

Zabıtadan 'dilenci' operasyonu

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ramazan ayı dolaysıyla fırın, market ve tatlıcılara yönelik denetimleri devam ediyor. Denetimler sonucu eksiklikleri bulunun 120 işyeri hakkında yasal işlem yapıldı. Zabıta ekipleri ayrıca ramazanla birlikte sayıları

A+A-

Diyarbakır Merkez Kayapınar Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayı öncesi fırın, market ve tatlıcılara yönelik başlattığı denetimler devam ediyor. Denetimlerde eksik gramajla ekmek satan, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesi bulunduran ve temizlik eksiği bulunun 120 iş yeri hakkında yasal işlem yaptı.

120 iş yerine yasal işlem

Konu hakkında açıklama yapan Zabıta Müdürü Önder Öner, “Ramazan ayı öncesi başlattığımız denetimleri, Ramazan ayında devam ediyor. Yapılan denetimlerde eksik gramajla ekmek satan, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddesi bulunduran ve temizlik eksiklikleri bulunun 120 iş yeri hakkında yasal işlem yaptık. Bu denetimlerde ele geçirdiğimiz son kullanma tarihi geçmiş bir tondan fazla gıda maddesi ele geçirildi. Bu iş yerleri hakkında yasal işlemler yapıldı ve para cezaları kesildi. Ayrıca son kullanma tarihi gıda maddesi sattıkları belirlenen söz konusu iş yerleri hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulundu. Ele geçirilen gıda maddeler Büyükşehir Belediyesi Çevre Kuruma Daire Müdürlüğü çöp depolama alanında imha edildi. Belediye olarak denetimlerimiz halkımızın sağlığı koruma adına devam edecektir. Ancak halkımızın bu konuda duyarlı olmaları ve şahit oldukları bu durumlar hakkında bizleri bilgilendirmelerini bekliyoruz “ şeklinde konuştu.

Dilenci operasyonu

Belediye zabıta ekipleri gıda denetimleri yanında, Ramazan ayıyla birlikte şehir dışından gelen dilencilere yönelik operasyon yaptı. Dilendi operasyonu hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Önder, “ Ramazan ayı ile birlikte özellikle şehir dışında gelen dilenci sayısı artı. Vatandaşlardan yönelik gelen şikâyetler üzerine yaptığımız operasyonda 20 dilenci hakkında işlem yaptık. Özelli kadın dilencilerin çocukları kullanması ayrı bir sorun. İşlem yaptıktan sonra serbest bıraktık. Sonuçta bu konuda yapacağımız bize verilen yetki bu kadar “ dedi.

HABERE YORUM KAT