1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zabıta teşkilatı'nın kuruluşunun 187. yıldönümü
Zabıta teşkilatı'nın kuruluşunun 187. yıldönümü

Zabıta teşkilatı'nın kuruluşunun 187. yıldönümü

Ergani Belediye Başkanı Yalçın: "Arzu edilen husus zabıta teşkilatımıza vatandaşlarımızın yardımcı olmalarıdır, zabıtanın görevini kolaylaştırmaktır"

A+A-

Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 187. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yalçın, mesajında, zabıta teşkilatının huzurun güvencesi olan bir kuruluş olduğunu belirterek, arzu edilen hususun vatandaşın zabıtaya kolaylık sağlaması olduğunu ifade etti.

Halkın sağlığını ve huzurunu tehdit eden tüm unsurlarla zabıtanın mücadele ettiğini vurgulayan Yalçın, teşkilatın bu manada zor bir görevi icra ettiğini belirtti.

Zabıtanın sokaktaki seyyar satıcıdan işportacıya, halkın sağlığını ve huzurunu tehdit eden tüm unsurlara karşı aktif bir mücadele gerçekleştirdiğini bildiren Yalçın şunları kaydetti:

"Zabıta teşkilatı, halk için çalışan, başta sağlık olmak üzere huzurun güvencesi olan bir kuruluştur. Arzu edilen husus zabıta teşkilatımıza vatandaşlarımızın yardımcı olmalarıdır, zabıtanın görevini kolaylaştırmaktır. Zabıta ekiplerimiz bizlerle halkımız arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Zabıtalarımız belediyemizin de vitrinidir. Yaptığı uygulama ve denetimlerle bizlere güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlayan belediye zabıtası, kentsel gelişimimize de katkı sağlayan önemli bir birimimizdir."

HABERE YORUM KAT