1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zabıta ekiplerine madde bağımlılığı konulu seminer
Zabıta ekiplerine madde bağımlılığı konulu seminer

Zabıta ekiplerine madde bağımlılığı konulu seminer

Havra Destek Merkezi, Madde Bağımlılığı ile Mücadele Haftası vesilesiyle Yenişehir Belediyesi Zabıta çalışanlarına yönelik, madde bağımlılığı, madde ve etkileri, bağımlı bireye yaklaşım konularında seminer verdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Havra Destek Merkezi, Madde Bağımlılığı ile Mücadele Haftası vesilesiyle Yenişehir Belediyesi Zabıta çalışanlarına yönelik, madde bağımlılığı, madde ve etkileri, bağımlı bireye yaklaşım konularında seminer verdi. Yenişehir Belediyesi'nde verilen eğitime Yenişehir Belediyesi Eşbaşkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer, Hevra Destek Merkezi Psikologu Serap Çapraz, Rehber Psikolojik Danışmanı Muhsin Söyler ve belediyenin zabıtaları katıldı. 

Seminer öncesi konuşan Nazlıer, Kürdistan'da madde kullanımının geldiği noktaya işaret ederek, Yenişehir ilçemizde de madde kullanımının yüzde 2.2 oranında olduğuna vurgu yaptı. Nazlıer, "Bu çok ciddi bir rakamdır. Hevra Destek Merkezi'yle birlikte periyodik olarak bir çalışma başlattık "dedi.

Madde bağımlılığına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler almanın önemine dikkat çeken Nazlıer, "Zabıta arkadaşlarımız devamlı çalışma alanlarında olduklarından bu tür toplumsal vakalarla birebir diyalog içerisindedirler. Eğitimimizin amacı bu tür kişilerle karşılaştıklarında nereye yönlendirecekleri ve ne tür tedbirler alacakları konusunda bilinçlendirmektir" diye konuştu. 

Eğitimleri genelde zabıta çalışanlara verdiklerini belirten Psikolog Serap Çapraz ise, "Zabıta personelinin çalışma alanları genelde dışarıda olduğundan dolayı duyarlılığı daha fazla arttırabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler