1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yüzme kursuna ilgi büyük
Yüzme kursuna ilgi büyük

Yüzme kursuna ilgi büyük

Diyarbakır'da sıcakların tavan yaptığı yaz mevsiminde gençler ve çocuklar yüzme havuzlarına akın ederken, açılan yüzme kursları da yoğun ilgi görüyor.

A+A-

Deneyimli antrenör Adnan Yıldırım yönetimindeki Tigris Yüzme Kursu'nda yüzme eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklara sertifika verildi.

UZMAN İSİMLERLE EĞİTİM

Diyarbakır'ın mevsim normallerinin üstündeki sıcağı yüzme havuzlarını dolduruyor. Yüzme kursları da yoğun ilgi görüyor. Resmi kurumlar ve uzman isimler tarafından açılan kurslarda görev yapan antrenörler verdikleri eğitimle çocukların yüzmeyi öğrenmesini sağlıyor.

Eski futbol hakemi ve deneyimli yüzme antrenörü Adnan Yıldırım yönetiminde yüzme eğitimi veren Tigris Yüzme Kursu'nda 1.eğitim dönemi tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan çocuklara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

ENGELLİLERE DE EĞİTİM VERİLİYOR

Aynı zamanda yüzme kulübü olduklarını belirten Adnan Yıldırım, kursta engelli çocuklara da yüzme eğitimi verdiklerini söyledi.

Yıldırım, “Amacımız kentimizde yüzme branşını yaygınlaştırmak, yüzme branşında yetenekli olanları kulüp bünyesinde lisanslı sporcu kazandırmaktır. Özellikle yaz aylarında üzüntüyle karşılaştığımız boğulma vakaları sıkça yaşanmaktadır. Bu sayede birçok kişi kulübümüze başvurarak yüzme öğrenmek istiyorlar. Kulüp bünyesinde engelli takımımız bulunmaktadır. Su topu takımı için seçmelere başladık. Yüzme kurslarımız turistik otelinde devam etmektedir. Ayrıca yüzme havuzunu kulübümüze tahsis eden Turistik otel işletmecisi Serdar Akkaya'ya çok teşekkür ediyoruz .” dedi.

HABERE YORUM KAT