1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yüzlerce kilo esrar ele geçirildi
Yüzlerce kilo esrar ele geçirildi

Yüzlerce kilo esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirilirken, operasyonlarda gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen 4 ayrı uyuşturucu operasyonunda 252 kilo 38 gram esrar ele geçirildi.
 
Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğünce ilimiz genelinde faaliyet gösteren ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik olarak 2-9 Haziran tarihleri arasında 4 ayrı operasyon düzenlenmiştir.

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, 250 kilo 188 gram kubar esrar maddesi, 1 kilo 850 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyonlar kapsamında 6 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan şahıslardan 4’ü çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanmıştır. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nce ilimizde uyuşturucu madde imali, ticareti ve sevkiyatı ile kaçakçılık yaparak haksız kazanç sağlayan kişi ve kişilere yönelik çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir” denildi.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT