1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yüzlerce çocuk ilk kez tiyatro ile buluştu
Yüzlerce çocuk ilk kez tiyatro ile buluştu

Yüzlerce çocuk ilk kez tiyatro ile buluştu

Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Hakkarili çocukların da aralarında bulunduğu yüzlerce çocuk, ilk kez tiyatro ile buluştu.

A+A-

Yoğun ilgi nedeniyle koltuklara ikişer çocuk birden oturdu.Geri dönüşüm konusunda özellikle gençleri ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla 5 yıl önce "Doğaya Destek Sizden Buz Pateni Biletiniz Bizden" sloganı ile ilçenin farklı noktalarına mobil buz pistleri kurarak, hedefsiz gençlerden buz hokeyi takımı kuran Zeytinburnu Belediyesi şimdi de geri dönüşümle sanatı buluşturuyor.

Anadolu Cam ile "Cam Yeniden Cam" projesini geliştiren Zeytinburnu Belediyesi, bu kez de "Cam Şişeler Sizden Tiyatro Biletiniz Bizden" kapsamında çocukları ve gençleri sanatla yönlendiriyor.

Projenin tanıtımı dolayısıyla Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe yüzlerce çocuk katıldı. Başkan Murat Aydın'ın projeye desteklerinden dolayı çocuklara teşekkür ettiği konuşmasının ardından bir grup kız öğrenci, geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış kıyafetleriyle kısa bir defile sundu. Bu sırada Gülşen'in "Yatcaz Kalkcaz" parçasının fondan duyulması ile minikler dans ederek gönüllerince eğlendi. Çevreci defilenin ardından yine çevreye duyarlılığı arttırmayı hedefleyen Yaşasın Camgöz adlı tiyatro gösterisi sahnelendi. Hayatlarında ilk kez tiyatro izleyen yüzlerce çocuğun heyecanlı halleri dikkatlerden kaçmadı.

Proje hakkında bilgi veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Amacımız çocuklarımızı geri dönüşüm konusunda duyarlılıklarını arttırırken bir yandan da onları sanatla buluşturmak. Bu kapsamda toplama noktalarına cam şişe getiren her çocuğumuza bedava tiyatro bileti veriyoruz. Yavrularımız bu biletlerle Yaşasın Camgöz adlı tiyatro oyunun ücretsiz olarak izliyor" dedi.

Başkan Aydın, çevre projesinin adeta sosyal sorumluluk projesine dönüştüğünü belirterek "Şu anda burada yüzlerce çocuk hayatlarında ilk kez tiyatro izleyecek. Bundan daha güzel bir mutluluk olamaz" şeklinde konuştu.

"Yaşasın Camgöz" adlı oyun 10 Haziran'a kadar Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde izlenebilecek. Hediye edilen biletler sadece Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelenecek ve bilet üzerinde belirtilen oyun ve seans için geçerli olacak. Oyun, 22 Mayıs ile 10, 11, 12 Haziran 2013 tarihlerinde günde iki seans olarak düzenlenecek. Birinci seans 10.30 – 12.00, ikinci seans ise 13.00 – 14.30'da sahnelenecek. Toplam 18 tiyatro gösterimiyle 10.000 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT