1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yurttaşa buzlanma uyarısı
Yurttaşa buzlanma uyarısı

Yurttaşa buzlanma uyarısı

Meteorolojik verilere göre Cuma gününe kadar kar yağışının devam edeceğini belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, kar ve buzlanmaya karşı bir koordinasyon merkezi oluşturulduğunu belirterek, yurttaşları buzlanmaya karş

A+A-
Meteorolojik verilere göre Cuma gününe kadar kar yağışının devam edeceğini belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, kar ve buzlanmaya karşı bir koordinasyon merkezi oluşturulduğunu belirterek, yurttaşları buzlanmaya karşı uyardı.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, yurttaşları Diyarbakır ve ilçelerinde etkili olan soğuk hava ve kar'a karşı uyardı. Meteorolojik verilere göre Cuma gününe kadar kar yağışının devam edeceğini belirten Çağdaş, buzlanmaya karşı pek çok önlem aldıklarını vurguladı.Koordinasyon merkezi oluşturuldu.
 
Makine İkmal Kampüsü'nde aşırı soğuk, kar ve buzlanmaya karşı bir koordinasyon merkezi oluşturulduğunu dile getiren Çağdaş, 45 araç ve 100 personel ile çalışma yürütüldüğünü belirterek, 8 tuzlama aracının da çalışma yaptığını kaydetti.
 
4 çekici ve 50 personel ile Belediye Zabıta Trafik ekiplerinin de koordinasyon merkezine dahil olduğunu kaydeden Çağdaş, belediye temizlik ekiplerinin de kaldırımlarda temizleme çalışmaları yürüttüğünü bildirdi. Çağdaş kimi çalışmaların gece geç saatlere kadar sürdüğünü kimi çalışmaların da sabah 04.00'te başladığını kaydetti.
 
'Toplu taşıma araçlarını kullanın'
 
Yurttaşlara da çağrı yapan Çağdaş, yurttaşların mümkün olduğu kadar toplu taşıma araçlarını tercih etmesini istedi. Ana akslarda araçların park edilmemesini de talep eden Çağdaş, araçların mutlaka kış lastiği kullanmalarını, zincir ve halat gibi aletleri bulundurmalarını istedi. Çağdaş, buzlanma nedeniyle özellikle yaşlı yurttaşların kırık ve yaralanmalara neden olabileceğini belirterek dikkatli olmalarını talep etti.
 

HABERE YORUM KAT