1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yurtkur'da sinema günleri
Yurtkur'da sinema günleri

Yurtkur'da sinema günleri

DİYARBAKIR - Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Selahaddin Eyubi Kız Öğrenci Yurdu, Mehmet Akif Ersoy Yurdu ile Ziya Gökalp Yurdu'nda barınan öğrenciler 'Çanakkele yolun sonu' filmini izledi.

A+A-

YURTKUR Bölge Müdür Yardımcısı Metin Yılmaz, öğrencilerine sadece barınma beslenme ve kredi vermediklerini belirterek, bunların yanında öğrencilerin sosyal yönde gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler de düzenlediklerini söyledi. Yılmaz, “Bir yandan liderlik okulu, Bir yandan şiir dinletileri bir yandan da sinema günleri düzenlemekteyiz.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç ve Genel Müdürümüz Hasan Albayrak bu tür etkinlikleri çok önemsemektedirler. Bu programların yapılmasını titizlikle takip ederek öğrencilerimizin başarılarına başarı katmak hedefinde olduklarını bu ve benzeri faaliyetlerin daha da artırarak ülkeyi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin her yönden gelişmelerine katkıda bulunmak istediklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Biz de bu yönde gece gündüz demeden merkez ve taşra yurtlarımızda seminer gibi faaliyetlerde bulunmak üzere giderek çalışmalarda bulunmaktayız” dedi.

Düzenlenen etkinliğe YURTKUR Bölge Müdür Yardımcısı Metin Yılmaz, Yurt Müdürleri Ramazan Akhan, Behiç Sadi, Zehra Barut, Sosyal Çalışmacılar Recep Tekten, M.Ozan Karadeniz, Psikolog Özcan Pamuk ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler bu tür sanatsal ve kişisel gelişim programlarından duydukları memnuniyeti dile getirerek her zaman yapılmasını istediklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT