1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yunus Koca cinayetinde iki zanlı silahlarıyla yakalandı
Yunus Koca cinayetinde iki zanlı silahlarıyla yakalandı

Yunus Koca cinayetinde iki zanlı silahlarıyla yakalandı

Diyarbakır'da uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Koca eczanesi sahibi eczacı Yunus Koca’nın katil zanlıları olduğu belirtilen 2 kişi, olayda kullanıldığı tespit edilen silahla yakalandı.

A+A-

Katil zanlıları yakalanan Yunus Koca için Bediüzaman Camii’nde taziye kuruldu. Taziyeleri kabul eden baba Abdulkadir Koca’ya Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan Yardımcıları, Bakanlar da taziyelerini bildirdi.

HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da twiter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Koca’nın ailesine başsağlığı dileyerek, acısını paylaştığını belirten Demirtaş, katillerin bir an önce ortaya çıkarılmasını istedi.
 
Olayı gerçekleştirenler silahla yakalandı


AKP Diyarbakır İl Örgütü Gençlik Kolları eski Başkanı Yunus Koca’nın öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında 2 katil zanlısının tespit edildi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü KOM, TEM ve Asayiş şubelerinin ortak yürüttüğü çalışma sonucunda şüphelilerden birinin İstanbul, diğerinin Ankara nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.


Bu kişilerin olayın hemen ardından Diyarbakır dışına çıktıkları tespiti yapılırken, çalışmalarını derinleştiren polis, zanlıların bulundukları noktaya operasyon düzenledi. Operasyonda zanlıları olayda kullanıldığı kriminal incelemede de tespit edilen 7.65 milimetre tabancayla yakaladı.
 
Yunus Koca için taziye kuruldu


Öldürülen Yunus Koca için Kayapınar ilçesinde taziye kuruldu. Taziye için Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, milletvekilleri ve Genel Merkez Gençlik Kolları üyelerinin de bulunduğu bir grup AKP'li başbakanlığa ait uçakla Diyarbakır’a geldi ve Bedüizzaman Camii'nde kurulan taziyeye katıldılar. Taziye evinde aileye başsağlığı dileğinde bulunan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Baba Abdulkadir Koca ile burada bir süre görüştü.


Görüşme sırasında konuşan Yunus Koca’nın Babası Abdulkadir Koca ise, “Ölüm neticesinde yapılan bir hareket yapmadık, ölümü hak edecek bir faaliyette bulunmadık ve görüşümüzde bu değildi, ölürsek de hak yolunda ölelim” dedi.


Baba Abdulkadir Koca'nın konuşması sırasından Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da  “Bu menfur saldırıyı kim ya da kimler yapmışsa yakalanarak adalet karşısında mutlaka hesap verecektir” dedi. Yapılan konuşmanın ardından okunanlar dualar sonrası Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet taziye evinden ayrıldı.
 
Taziye mesajları yağdı


Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakan ve bakanlar da Yunus Koca için telefonla tizayelerini iletti. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise twiter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Koca’nın ailesine başsağlığı dileyerek, acısını paylaştığını belirten Demirtaş, katillerin bir an önce ortaya çıkarılmasını isteyerek, “Yunus Koca'nın katledilmesini lanetliyorum. Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Katillerin bir an önce ortaya çıkarılmasını ve yakalanmasını bekliyoruz. Yunus kardeşimizin acısını paylaştığımın bilinmesini istiyorum” dedi.
 
Gıyabında cenaze namazları kılındı


AKP’nin farklı illerindeki Gençlik Kolları Başkanlıkları da Yunus Koca’nın gıyabında cenaze namazları kıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler