1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yükseliş Koleji başarılarına başarı katıyor
Yükseliş Koleji başarılarına başarı katıyor

Yükseliş Koleji başarılarına başarı katıyor

Diyarbakır’da eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yere sahip olan Doğru Özel Yükseliş Koleji gerek akademik gerek sanat gerekse de spor alanında ciddi başarılara imza atarak velilerin ve öğrencilerin gönlünde taht kurdu.

A+A-

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olan TEOG’da gösterdiği başarı ile Diyarbakır eğitim ve öğretiminin yıldızı olduğunu gösteren Yükseliş Koleji bu başarılarını Yükselişe Kabul Sınavı’na katılan 3 bin 500 öğrenci ile perçinlemiş oldu. Öğrenci ve velilerin büyük heyecanla yaşadığı bu sınav  gösterilen yoğun ilgi bütün eğitim camiasının büyük takdirini topladı.


Yükseliş Koleji olarak Diyarbakır’da büyük başarılara imza attıklarını belirten Okul Müdürü Abdurrahman Yıldız, eğitimin yanı sıra sporda da başarıları ile göz doldurduklarını söyledi. Sayısız madalya, plaket ve kupa aldıklarını anlatan Okul Müdürü Abdurrahman Yıldız,  “Uluslar arası Pınar Resim Yarışması’nda Dünya 3.lüğü Türkiye 1.ve 2.liği, Diyarbakır geneli düzenlenen yarışmada 1., 2., 3., 7., ve 9.luk aldık. Yüzmede öğrencimiz  Merve Türkiye’yi temsil etti. Yüzmede toplam 16 madalya ve il birincisi olduk. Bunun yanı sıra Diyarbakır Karpuz Olimpiyatında öğrencilerimizden Merve 4 altın 1 gümüş ,Berfin1 gümüş 1.bronz madalya kazandılar. Taekwandoda’da Türkiye 6.sı ve il 1.si olduk madalyalarımızla döndük. Okul  voleybol takımımız il.2 incisi oldu. Okul basketbol takımımız il 3 üncüsü oldu. Satrançta toplam 16 birincilik aldık ve şampiyonluk ipini göğüsledik” dedi.


12 yıllık deneyim ile Seyrantepe Toplu konutlarında Diyarbakırlı öğrencilere başarılı bir şekilde hizmet verdiklerini de dile getiren Okul Müdürü Abdurrahman Yıldız, “Yükseliş Koleji'ni Özel Seçkin Fırat'la başlayan 12 yıllık deneyimimizle Seyrantepe Toplu konutları'nda doğa ile iç içe nezih gürültüsüz bir mekanda sizlerle buluşturduk. Başarılı kadromuzun yanısıra olimpik halı sahası yarı olimpik havuzu, içinde bilişim dersliği, dil dersliği, görsel sanatlar dersliği, müzik dersliği, basketbol ve voleybol sahaları, mini hayvanat bahçesi ve içerisinde akıllı tahtaları bulunan dersliklerimizle sizlere hizmet vermekteyiz” diye konuştu.


2002 yılında eğitim serüvenine başladıklarını ve uzun yıllar boyunca sayısız öğrenciler de yetiştireceklerini anlatan Yıldız, “2002'de eğitim ve öğretim serüvenimize başladığımızdan beri Diyarbakır'ın gönlünde yer edindik. Her öğrenciye ve veliye aynı derecede ilgi, samimiyet içtenlik ve hakkaniyet gösterdik. Onlardan da aynı karşılığı gördük. O ilgi ve samimiyet büyüdü ve kocaman bir aile oluşturdu. Tüm bu özellikler bize “ Seçkin Fırat” ruhunu meydana getirme imkanı verdi. Öğretimi ciddiye alan eğitimden de taviz vermeyen anlayışımız ve çabamızla ülkemizin  bütün seçkin Fen, Anadolu ve Anadolu öğretmen liselerine öğrencilerimizi yerleştirdik. Velilerimizin de gözünden kaçmayan bu anlayış ve başarı bizi Diyarbakır'ın markası haline getirdi” dedi.

 

HABERE YORUM KAT