1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yüksel Aslan Acer serbest bırakılsın
Yüksel Aslan Acer serbest bırakılsın

Yüksel Aslan Acer serbest bırakılsın

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve kadın örgütleri, 14 gündür gözaltında tutulan Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer’in serbest bırakılmasını istedi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı’na bağlı Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (DİKASUM) ve Kongreye Jinên Azad (KJA) bileşenleri, Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı Yüksel Aslan Acer'in 6 Eylül'den bu yana gözaltında tutulmasına ilişkin basın açıklaması yaptı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı DİKASUM Şubesi önünde yapılan açıklamaya Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanları ve KJA bileşenlerinin temsilcileri katıldı.

Sağlıklı bilgi alınamıyor

Açıklamayı yapan Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Merkezi Üyesi Melek Çetin, Yüksel Aslan Acer’in 6 Eylül sabahı evinden polis tarafından gözaltına alındığını söyledi. Avukatlarının Acer’le iki defa kısa görüşme yaptığını; ancak ne için gözaltında tutulduğuna ilişkin sağlıklı bilgi edinilemediğini kaydeden Çetin, şöyle konuştu: "Acer'in gözaltına alınmasının asıl hedefinin kadın çalışmaları olduğunu biliyoruz. OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararnamelerle keyfi gözaltıları kabul etmiyoruz. Kadın mücadelemizi büyüterek, çalışmalarımızı daha büyük bir kararlılıkla devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bu temelde hukuksuzca 14 gündür gözaltında tutulan daire başkanımız derhal serbest bırakılsın."

HABERE YORUM KAT