1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yüksekdağ: Bugün millete darbe yapıldı
Yüksekdağ: Bugün millete darbe yapıldı

Yüksekdağ: Bugün millete darbe yapıldı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, polis ablukası altındaki Suruç Belediyesi önünde yaptığı konuşmada, “15 Temmuz’dan sonra ‘biz millete değil devlete darbe yaptık’ diyenler bugün millete darbe yapıyor” dedi.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan ve Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım’ın aralarında bulunduğu heyet, kayyum atanan Urfa’nın Suruç Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Suruç ilçe binasında gerçekleşen ziyaretin ardından heyet, yüzlerce yurttaşın katılımıyla belediye binasına doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüşün ardından heyet, özel harekat polisleri tarafından ablukaya alınmış belediye binasının yakınında açıklama yaptı.

İlk olarak konuşan Belediye Eşbaşkanı Halil Akbaş, kayyumu tanımladıklarını ve bu hukuksuzluğa karşı nöbet eylemleri başlatacaklarını belirtti.

Ardından konuşan HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit de “Halkın iradesine OHAL ile el konulamaz. Halkımız iradesine sahip çıkacaktır. Gün direnme günüdür” dedi.

Yüksekdağ: Bizleri belediye binalarından ibaret değiliz

HDP Eş Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise, ‘gayri meşru uygulamalar karşısında direnmekten ve mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceklerini’ ifade etti.

“Bugün yarın uyanacaklar. Gerçeklerle bir kez daha yüzleşecekler” diyen Yüksekdağ, şöyle devam etti:

“Bizleri bu belediye binalarından ibaret sananlar bir kez daha yanıldıklarını görecekler çünkü biz halkız. Bugün 28 il ve ilçede bir darbe gerçekleşti. 15 Temmuz’dan sonra ‘biz millete değil devlete darbe yaptık’ diyenler bugün millete darbe yapıyor.”

HABERE YORUM KAT