1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yüksek: Öz yönetimi parti tüzüğünden çıkarmayacağız
Yüksek: Öz yönetimi parti tüzüğünden çıkarmayacağız

Yüksek: Öz yönetimi parti tüzüğünden çıkarmayacağız

Özgür Gün Tv'de katıldığı bir programda konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, öz yönetim tartışmalarına ilişkin "Ne kadar dava açarlarsa açsınlar öz yönetim talebini parti tüzüğümüzden çıkarmayacağız" dedi.

A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, konuk olduğu Özgür Gün TV'de son gelişmelere ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

AKP'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kürtlere yaklaşımını değerlendiren Yüksek, "Erdoğan'ın çok derin bir Kürt düşmanlığı olduğu açıktır. 'Var olduğum sürece hiçbir Kürt oluşumuna izin vermem' diyor" dedi.
 
'Erdoğan'ın müfettişleri hiçbir şey bulamadı'
 
AKP hükümetinin DBP'li belediyeleri hedef göstermesini ilişkin Yüksek, "Bütün belediyelerimize karşı tasfiye etme planı uygulanıyor. Basın ve kadın örgütlerine karşı tasfiye planı var. Bizimle baş edemedikleri için yeni bir yönetmelik yürütülüyor. Bizim belediyelerin bütçe oluşumuna halk katılıyor. Bizi en güçlü olduğumuz 'gelir-gider' ile vurmaya çalışıyorlar ama onu da beceremiyorlar. Erdoğan'ın tayîn ettiği müfettişle 3 hafta inceleme yaptırıldı. 2 ay boyunca didik didik ettiler bir şey bulamadılar. Bizim araçlarımız emniyet ve validen izin alınmadan hiçbir şeye müdahale edemiyor. Seçimle alamadıkları belediyeleri zorla almak istiyorlar. Haksız olan kayyum ataması yapmak istiyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

 


Öz yönetim tartışmalarına da değinen Yüksek, "Ne kadar dava açarlarsa açsınlar öz yönetim talebini parti tüzüğümüzden çıkarmayacağız" ifadesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler