1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. YPG'lilerin cenazeleri Diyarbakır'da
YPG'lilerin cenazeleri Diyarbakır'da

YPG'lilerin cenazeleri Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Suriye'de IŞİD ile girdikleri çatışmada hayatını kaybeden 2'si YPJ, 5'i ise YPG militanı 7 kişinin cenazesi otopsi yapılmak üzere dün akşam saatlerinde Diyarbakır'a getirildi.

A+A-
Gecenin ilerleyen saatlerinde otopsi işlemleri tamamlanan 2'si kadın 7 kişinin cenazesi defnedilmek üzere memleketlerini gönderildi. 
 
Suriye'nin Rojava bölgesinde IŞİD'le 16-19 Eylül tarihlerinde çıkan çatışmada öldürülen YPG ve YPJ elemanları Özel Atak, Halil Doğan, Şehmus Salık, Mahmut Zengin, Ferhat Aydın, Neslihan Çiftçi ve Cemile Erol'un cenazeleri Şınak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı'ndan alınarak otopsileri yapılmak üzere dün akşam saatlerinde Diyarbakır'a getirildi.
 
Cenazelerin Diyarbakır'a getirilmesiyle aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Kayapınar İlçe Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Ali Aydın, Bağlar İlçe Belediye Eşbaşkanı Birsen Kaya Akat ile hayatını kaybedenlerin yakınları ve çok sayıda kişi morg önüne gelerek işlemlerin bitmesini bekledi.
 
Gece saat 03.30'a kadar yapılan otopsi işlemlerinin ardından IŞİD ile yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden 2'si kadın 7 YPG ve YPJ elemanlarının cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi.
 
(SI-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT