1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yozgat’tan geldi şifayı Diyarbakır’da buldu
Yozgat’tan geldi şifayı Diyarbakır’da buldu

Yozgat’tan geldi şifayı Diyarbakır’da buldu

Yozgat’ın Şefaatli İlçesi’nde yaşayan 52 yaşındaki Şadiye Çaylı Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Prof. Dr. Yusuf Yağmur’un gerçekleştirdiği ameliyat ile sağlığına kavuştu.

A+A-

135 kilogram ağırlığında olan 52 yaşındaki Şadiye Çaylı 15 yıl boyunca çektiği hastalıktan Diyarbakır’da kurtuldu. Gazi Yaşargil , Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur’un gerçekleştirdiği 2 saatlik operasyonla sağlığına kavuşan Şadiye Çaylı 1 hafta içerisinde taburcu olarak memleketine uğurlandı.
 
Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur başarılı bir tüp mide operasyonu daha gerçekleştirdi. 


Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anestezi teknisyeni olan oğlunun tavsiyesi üzerine Diyarbakır’a gelerek ameliyat olan 135 kiloluk Şadiye Çaylı Prof.Dr. Yusuf Yağmur’un yaptığı sleeve gastrektomi (tüp mide) operasyonu ile sağlığına kavuştu. 15 yıldır belinde kayma olduğu için tedavi olamayan ve gittiği tüm doktorlardan kilo vermesi gerektiğini belirten Şadiye Çaylı, “Bir türlü zayıflayacak ameliyatı yapacak doktor bulamadık. Oğlum Gazi Yaşargil’de anestezi teknikeri beni arayıp böyle bir doktor var başarılı ameliyatlar yapıyor dedi. Ailece karar alarak ameliyat için Diyarbakır’a geldik  sayın Prof. Dr Yusuf Yağmur beyle tanıştım muayene etti hemen tetkik tahlil  yaptıktan sonra ameliyata kararı verdi ve yatışımı yaptı ve  hastalığım hakkında bana bilgi verdi bende eşim ve oğlumla kara vererek ameliyat oldum.

 

Önceden yürümekte çok zorlanıyordum üzerimde büyük bir yük vardı çok rahatsız oluyordum uykusuz kalıyordum rahat bir yaşamım yoktu inanın  merdivenlerden çıkamıyordum. Şuan çok sağlıklıyım rahatım. Hayatımı kurtaran değerli hocamdan Allah razı olsun. Ameliyatım sırasında da hiçbir paramız gitmedi. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde gün veriyorlar  ve de para almadan ameliyat yapmıyorlar Allah razı olsun. Okadar güzel sahip çıkıyor ve ikna kabiliyeti çok yüksek kendisine her zaman duacıyım” diye konuştu. 

 


Prof. Dr. Yusuf Yağmur’a övgüler yağdıran ve Yozgat’ta Halk Eğitim Müdürü olarak görev yapan Şadiye Çaylı’nın eşi Rafet Çaylı ise, “Hocamız bildiğim kadarıyla Türkiye’de genel cerrahi doktorların içinde 23  doktorun içinde sayılı bir doktordur. Çok memnunuz ne kadar dua etsem azdır. Diyarbakır’a gelen  sağlık bakanımız sayın Müezzinoğlu gelip bizi ziyaret etti çok mutlu olduk  Allah razı olsun. Bize sordu nerelisiniz Yozgat’tan geldik dedik şaşırdı ve espiri yaparak artık Yozgat’tan Diyarbakır’a sağlık turizimini başlatalım dedi. Yusuf hocamız asla unutmayacağız eşimi başarılı bir şekilde ameliyat etti Allah binlerce defa razı olsun ondan  çok ilgilendi bizlerle ne dil ne ırk nede bir yabancılık gösterdi.

 

Diyarbakır anlatıldığı gibi değil  burada hiçde yabancılık çekmedik insanları güzel yardımseverdirler sanki kendi ilimizdeyiz gibi çok iyi davrandılar  il dışından gelen hastalarda var onlarla da konuşuyoruz bizde memnunuz söylüyorlar  ne kadar güzel cenabi Allah bu acımasız savaşa son verir inşallah yazık günah her kese korku içinde yaşamaktadırlar bizleri çok üzüyor olaylar güzel bir ildir Diyarbakır  inşallah daha güzel bir günde gelip  tatilimi Diyarbakır’da yapmak istiyorum bu şehrin güzel insanları ile Allah emeği geçen tüm insanlardan personellerde razı olsun Yusuf hocamızdan  bugünde taburcu olduk çok mutluyum” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler