1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yontürk'ten Murat Bozlak'a başsağlığı mesajı
Yontürk'ten Murat Bozlak'a başsağlığı mesajı

Yontürk'ten Murat Bozlak'a başsağlığı mesajı

Ana Parti MKYK üyesi ve Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk, dün yaşamını yitiren HDP Adana Milletvekilli Murat Bozlak'ın yaşamını yitirmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayınladı.

A+A-
Fikri Yontürk, uzun bir süredir prostat kanseri tedavisi gören ve hayatını kaybeden Murat Bozlak için başsağlığı ilanı yayınladı. 
 
Yontürk, Bozlak'ı kaybetmenin kendilerine verdiği derin üzüntüye dikkat çekerken, "Murat Bozlak mücadeleci kişiliğinin yanında aynı zamanda Türkiye'deki Kürt siyasetinin barış ve demokrasi mücadelesinin de önemli bir hafızasıydı. En zor ve kritik dönemlerde bile demokratik uzlaşı ve diyalogdan yana olan çizgisinden ve demokratik siyasete olan inancından hiçbir zaman vazgeçmedi. Türkiye demokrasi güçleriyle mücadele ittifakının geliştirilmesi her zaman en öncelikli hedefiydi. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz” dedi.
 
MURAT BOZLAK KİMDİR?
 
Murat Bozlak, 30 Aralık 1952'de Ankara Şereflikoçhisar'ın Aktaş köyünde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. SODEP, SHP, Halkın Emek Partisi (HEP), Demokrasi Partisi (DEP) Kurucu üyeliğinde; Halkın Demokrasi Partisi (HADEP)'in Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığında bulundu. İyi düzeyde Kürtçe bilen Bozlak, evli ve 3 çocuk babasıydı.
 

HABERE YORUM KAT