1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yontürk'ten Hebdo'ya tepki
Yontürk'ten Hebdo'ya tepki

Yontürk'ten Hebdo'ya tepki

DİYARBAKIR- Geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisinin dün çıkan sayısında bir kez daha Hz. Muhammed'in (sav) karikatürünü vermesine, Ana Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk tepki gösterdi.

A+A-
Ana Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk, geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisinin, dün çıkan sayısında bir kez daha Hz. Muhammed'in (sav) karikatürüne yer vermesine tepki gösterdi.
 
Yontürk, derginin yeni sayısının 5 milyon adet basıldığı belirterek, derginin saldırı sonrasındaki ilk sayısında yine Hz. Muhammed'in (sav) olmasına hem parti olarak hem şahsen kabul edilemez olduğunu söyledi. Derginin kapağında gözü yaşlı bir şekilde çizilen Hz. Muhammed'in (sav) üzerinde büyük harflerle "Ben Charlie'yim" yazılı bir döviz tuttuğunu kaydeden Yontürk, "Yapılan bu karikatür milyarlarca Müslümanı derin bir biçimde infiale sevk etme tehlikesi yaratmaktadır.?Efendimize yapılan bu saygısızlığı kabul etmiyoruz. Herkes haddini bilmelidir.
 
Biz bunu Müslümanlara yapılan bir zulüm olarak görüyoruz. İslam alemi derinden yaralanmıştır. Hz. Muhammed (sav) bizim en kutsalımızdır. Özellikle ülkemizde yayın yapan bazı çevrelerin peygamber efendimize yapılan hakaret içerikli karikatürleri yayınlaması ve Charlie Hebdo'nun peygamber efendimize olan düşmanlığını benimsemesi manidar olup kabul edilebilir bir durum değildir. Fransızlardan çok Fransız olan bu insanlar kendi milletlerine, dini ve manevi değerlerine sırt çevirip büyük bir dalalet ve gaflet içerisindedirler.
 
İfade özgürlüğü adı altında İslam dünyasının kutsallarını aşağılamak, bütün insanlığa merhamet ve kurtarıcı olarak gönderilen peygamber efendimizi küçük düşürecek hareket ve söylemlere girmek insana ve çağdaş dünyaya yakışmaz. Bunların ifade özgürlüğü adı altında yapılıyor olması kabul edilemez. Hakaret ifade özgürlüğü değildir. Sıradan insanlar bile şahıslarına yapılan hakaretleri hiçbir şekilde kabul etmezken, peygamber sevdalıları da bu hakareti asla kabul etmeyeceklerdir.
 
Charli Hebdo saldırısından sonra bunu bir bahane ve fırsat bilerek kendilerini barış güvercini gösteren kimi kan emici zalimlerin dünyaya birlik mesajı verip kendi zalimliklerini unutması ve şirin göstermesi kendilerini asla aklamaz. Vicdan sahibi insanların bu oyuna gelmemeleri ve aldanmamaları gerekir" dedi.
 
(ÜN-YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT