1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yonsuz'dan ücretli öğretmen açıklaması
Yonsuz'dan ücretli öğretmen açıklaması

Yonsuz'dan ücretli öğretmen açıklaması

DİYARBAKIR - Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarında kurulan komisyon marifetiyle hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini ifade etti.

A+A-

Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili talimatıyla kurulan komisyon marifetiyle mevzuatın emrettiği şekilde ve KPSS puan sıralaması gözetilerek, hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini anlatan Yonsuz, “Ayrıca kendi okulunda kadrolu öğretmen olup, boş kalan ders saatlerini diğer okullarda tamamlama şeklinde görevlendirmeler yine komisyon teklifi, Kaymakam oluru ile yapılarak ücretli öğretmen görevlendirmeleri yerine kadrolu ve kendi branş öğretmenlerinin kendi dersine girerek öğrencilerin daha başarılı olmaları amaçlanmıştır.

Bu görevlendirmeler sonrasında boş kalan veya kalacak yerler ve dersler için daha sonra yine puan, öğretmenlerin performans-fayda, çeşitli projelerde görev almaları gibi esaslar dikkate alınarak bilahare ücretli öğretmen görevlendirmeleri yapılacaktır.

Ancak bazı arkadaş, dost, bürokrat, farklı farklı siyasi parti üye ve temsilcileri, amir, memur gibi şahısların, dostlarımızın kendi arkadaş, yakın veya komşularının ücretli öğretmen görevlendirme yönündeki talepleri mevzuat ve memleket çocuklarının istikbal önceliği esas alınarak şimdilik karşılanamamıştır. Bilahare boşluk olması halinde dostlarımızın talepleri, mevzuat çerçevesinde değerlendirilecektir” dedi. 


(ET-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler