1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yönetim destek turunda
Yönetim destek turunda

Yönetim destek turunda

Diyarbakır'daki arayışlarda umduğunu bulamayan Diyarbakırspor yönetimi maddi destek alabilmek için Türkiye turuna çıktı.

A+A-

Diyarbakır'daki arayışlarda umduğunu bulamayan Diyarbakırspor yönetimi maddi destek alabilmek için Türkiye turuna çıktı. Başkan Şenyiğit,”Bu ismi yaşatmak adına makbuzumuzla beraber ülke genelindeki hemşerilerimizin ve Diyarbakır'ı sevenlerin kapısını çalacağız. Ya tekrar 3.Lig'e çıkarız ya da amatöre düşeriz. Bunun ortası yok.” dedi.

ÜLKENİN HER TARAFINI GEZECEKLER

Diyarbakır'da bugüne kadar görüşme yapılan ve destek sözü veren hiçbir kesimden destek alamayınca geriye tek çaresi kalan Diyarbakırspor yönetimi 10 günlük Türkiye turuna çıktı. Başkan Şeyhmus Şenyiğit ve yöneticiler, maddi destek almak amacıyla Ankara,İstanbul ve İzmir gibi Diyarbakır'lıların yoğunlukta olduğu büyük şehirler başta olmak üzere ülke taraması yapacak. Karadenizden Marmara ve Ege'ye kadar her tarafı gezerek burada yaşayan Diyarbakır'lı,Güneydoğu'lu iş adamları ,bürokrat ve siyasetçilerin kapısını çalacak olan yönetim,hazırladığı eşantiyonları vererek makbuz karşılığında maddi destek talep edecek.

'DESTEK VERENİ DE VERMEYENİ DE AÇIKLARIZ'

Diyarbakır'da verilen sözlerin tutulmadığını belirten Başkan Şeyhmus Şenyiğit,”Herkes Diyarbakırspor'a kalbini kapatmış. Hatta çok rencide edici söylemlerde bulunanlar var. 'Çok borcunuz var,kurtulmanız mümkün değil. Gidin borcu olmayan kulüplerle birleşin' diyorlar. Bunlar Diyarbakırspor isminin farkında değiller. Söz verenler de çark etti. Biz de buradan umudu keserek ülke turuna çıktık. Her yere,her kapıya gideceğiz.Ya tekrar 3.Lig'e çıkarız, ya da en kötüsü amatöre düşeriz. Ama ne olursa olsun kulübü kapatmayacağız ve bu ismi yaşatacağız. Türkiye turu sonunda duyarlı davrananları açıklayacağımız gibi gereğini yapmayanları da afişe edeceğiz. “ dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum