1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Yolspor, Diyarbakırspor olsun'
'Yolspor, Diyarbakırspor olsun'

'Yolspor, Diyarbakırspor olsun'

Diyarbakırspor'un kurtarılması için başlatılan mücadeleye bir destekte DİKTUMDER Başkanı ve eski yönetici Kenan Aksu'dan geldi.

A+A-

Aksu, Diyarbakırspor'un en büyük sorunu borçlar değil, sistem eksikliği ve bir düzeninin olmamasından kaynaklandığını, bugün ödenir yarın yine eski tas eski hamam olacağını belirtti. Aksu, en radikal çözümün bir an önce kurumsallaşarak büyümek olduğunu ifade etti.

DİYARBAKIR YOLSPOR

Diyarbakırspor'da da görev yapan eski tecrübeli yönetici Kenan Aksu, başka bir öneri daha getirerek şunları söyledi: "Diyarbakırspor sadece bu bölge için değil, tüm ülkemiz için çok önemli bir kurum, kent için de büyük bir sosyal değerdir. Elbette bizler de sorunların çözümünden yanayız. Bunlar için yönetimdeyken de çok uğraştık. Alacağı olanlarla tek tek görüştük, çağrılar yaptık,  bu paraları kimsenin getirip kucaklarına koyamayacaklarını, bunları kimsenin ödemeye gücünün olmadığını ayaklarına kadar giderek anlattık. Adamlar nuh diyor, peygamber demiyorlar. Hatta içlerinden bazıları "Gerekirse o param yansın, yeterki bu kulübe kalmasın" diyenler bile oldu. Bu nasıl bir öfkedir, nasıl bir inattır bizlerde anlamadık. Ama durum maalesef budur. Bunun bir tek çözümü var, işte DSİ YOL spor var BAL Liginde gelsinler, o kulübü Diyarbakır Yolspor yapsınlar, bir kaç yıl geçtikten sonra gerekli prosedürler yerine getirilir, isim değişikliği tekrar yapılır. Ama bu kulüp için mutlaka kurumsallık getirerek liglere dahil etmek lazım. Yoksa yine eskisi gibi, gelen yönetimler borçlandırır ve 2 sene sonra aynı havanda su dövmeye devam edersin.

GELİN VAZGEÇİN ALACAKLARINIZDAN

Geçtiğimiz hafta mevcut yönetimin Bakanlara ve milletvekillerine sorunu götürmelerini, çözüm için uğraş vermelerini ben takdirle karşıladım. İnşallah netice alırlar, kent dinamiklerinin destek vermemesi halinde bu sorunları çözmek imkansızdır. Ortada konuşulan 25-30 Milyon TL gibi çok büyük rakamlar var, bunları kim ödeyebilir, mümkün değil. Bende alacağı olanlara, "bu mübarek günlerin hatırına gelin vazgeçin, hibe edin tarihe geçin" diye çağrı yapıyorum."

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT