1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yolaltı Lisesi şampiyon
Yolaltı Lisesi şampiyon

Yolaltı Lisesi şampiyon

Kayseri’de yapılan Okullararası Gençler Futbol Bölge Müsabakalarında Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, şampiyon oldu.

A+A-

Diyarbakır temsilcisi, 2-4 Mart tarihleri arasında yapılan müsabakalarda, geçen yılın Türkiye ikincisi olan Kadir Konukoğlu Lisesini, Antalya Muratpaşa Lisesini ve Adana Çobanoğlu Lisesi takımlarını mağlup ederek, adını Türkiye Yarı finallerine yazdırdı.


Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adil Turhan, Kayseri’de büyük bir başarıya imza atarak, kendilerini gururlandıran ekiplerini yürekten kutladığını söyledi.
Turhan, öğrencilerinin Kayseri’de tüm rakiplerini iyi futbol ve centilmence bir davranışla mağlup ettiğini belirtti.

 

Turhan, şöyle dedi: “Ekibimiz Diyarbakır’ı gururlandıran bir başarıya imza attı. Gerçekten güzel maçlar çıkararak, Türkiye yarı finallerine katılmayı bileğinin hakkıyla elde ettiği. Ama Kayseri’deki müsabakalarda güzel anlar da yaşandı. Takımımızın kalecisi Muhammet Ali Özdemir, final maçında forvet oynayıp iki gol attı. Bizim için güzel ve anlamlı bir müsabaka geride kaldı. Artık Türkiye yarı final müsabakalarını düşünüyoruz. Hedefimiz Türkiye yarı final maçlarında da başarılı olup, finaller kalmaktır.


KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR


Diyarbakır Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Aksoy’da , Kayseri’de yapılan müsabakalarda kendilerine önemli desteklerin verildiğini söyledi. Aksoy, “Forum Masal Bowling işletmecisi Mustafa Yaşar başta olmak üzere Okul Müdürümüz Adil Turhan’a emeği geçen kantincimiz Sinan Varan’a çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca yüreğini ortaya koyarak bizlere büyük bir sevinç yaşatan öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” Şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT