1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yol kapatan gösterici suçüstü yakalandı
Yol kapatan gösterici suçüstü yakalandı

Yol kapatan gösterici suçüstü yakalandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da silahlı bir şekilde yol kapama eylemi düzenleyen bir kişi polis tarafından suçüstü yakalandı.

A+A-
Olay, Diyarbakır'ın Sur ilçesi Turist Caddesi'nde meydana geldi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yüzü maskeli elinde silah bulunan bir kişi yolda geçen araçları durduğu esnada polis tarafından suçüstü yakalandığı kaydedildi.
 
Yakalanan kişinin kasten öldürmeye teşebbüs, hırsızlık gibi suçlardan kaydı olduğu açıklamada yer verilirken açıklamada, "Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 28 Şubat 2014 günü devriye görevini ifa ederken, Sur bölgesi Turistik Caddesi üzerinde yüzü maskeli, elinde pompalı tüfek olan bir şahıs, başka bir şahsın kimliğini ve aracının bagajını kontrol ettiğinin görülmesi üzerine, görevlilerimiz vakit kaybetmeksizin olaya müdahale etmiş, N.G. isimli şüpheli şahsı etkisiz hale getirerek gözaltına almış ve S.A isimli şahıs görevlilerimizce sağ ve salim kurtarılmıştır.
 
Ekiplerimizce kurtarılan S.A. isimli şahıs beyanında, Turistik Caddesi üzerinde aracı ile seyir halinde iken yüzü maskeli bir şahıs tüfeği aracına doğrultarak aracının yolunu kestiğini ve aracı zorla durdurduğunu, şahsın kendisini araçtan zorla indirdiğini, cep telefonunu ve nüfus cüzdanı zorla almaya çalıştığı sırada görevli polislerin şahsı etkisiz hale getirerek kendisini kurtardığını belirtmiştir.
 
Gözaltına alınan N.G. isimli şüpheli şahsın yapılan sorgusunda, 1 adet kasten öldürmeye teşebbüs, 5 adet kasten yaralama, 1 adet kapkaç, 2 adet nitelikli hırsızlık ve 1 adet 6136 S.K.M. suçlarında kaydının olduğu tespit edilmiş ve şüpheli şahıs gerekli işlemler için adli mercilere sevk edilmiştir" denildi. 
 
(ÜN-YRT-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT