1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yol kapama eylemi
Yol kapama eylemi

Yol kapama eylemi

DİYARBAKIR- Dünden beri devam eden yol kapama eylemiyle ilgili bir açıklamada bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade ederek, sorunun giderilmesi için

A+A-

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Abalı Jandarma Karakolu'nda yapılan inşaatı protesto etmek üzer dün akşam saatlerinde Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri Diyarbakır - Bingöl karayolunu trafiğe kapattı. Yaklaşık 24 saattir kapalı olan karayolunda 100 dolayında araç mahsur durumda.

Yaşanan gelişmeleri takip etmek üzere Lice'ye hareket eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, görüştükleri ifade ederek, şunları söyledi: “Bilindiği gibi Lice'de halkın kalekol yapımını önlemeye yönelik olarak yaptığı protesto nedeniyle Diyarbakır-Bingöl Karayolu trafiğe kapalı bulunuyor.

Yaşanan bu olayların halkın taleplerini dikkate alan bir yöntemle çözülmesi amacıyla Ankara'da BDP Grup Başkan Vekili Sayın Pervin Buldan, İçişleri Bakanlığı ile görüşmeler yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları olarak bizler de Ankara'daki görüşmeler paralelinde Diyarbakır Valiliği ile bir görüşme gerçekleştirdik.

Bu görüşmede Diyarbakır Valisi Sayın Mustafa Cahit Kıraç, sorunun çözülmesi yönünde gayret göstereceklerini ifade etti. Ve halkın kalekol inşaatının durdurulması yönündeki talebinin hükümet ve ilgili bakanlıkla görüşülmesi yönünde bir çaba göstereceklerini söyledi.Sorunun halkın talepleri doğrultusunda barışçıl şekilde çözülmesi için diyalog ve görüşmelerimizi sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

(ÜN-ÖK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT