1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yol Değil, Köstebek Yuvası
Yol Değil, Köstebek Yuvası

Yol Değil, Köstebek Yuvası

Terkan karayolu olarak bilinen Hani-Diyarbakır karayolu köstebek yuvasına döndü.

A+A-

Karayolunda araçların ilerlemesi her geçen gün güçleşirken milletvekillerinin ve karayolları ekiplerinin sorumluluklarını yerine getirmeleri bekleniyor.

Yoldan çektikleri fotoğrafları Whatsapp hattından haber merkezimize ulaştıran vatandaşlar sorunlarının dile getirilmesini istedi.

Yolladıkları resimlere not düşen vatandaşlar; “Seçim öncesinde yolu kullanan siyasetçilere ve yetkililere defalarca söylememize rağmen aylardır kimse ilgilenmedi” diyerek sitemde bulundular.

Bölge halkı yıllardır çektikleri çilenin AK Parti hükümeti döneminde de sonlandırılamadığını dile getirerek seçim döneminde gelip kendilerine söz veren milletvekillerinin seçimlerden sonra kendilerini kandırdığını ifade ediyor.

Son yapılan genel seçimlerden sonra Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri, Terkan karayolunun yapımı için gerekli çabayı göstermediğini, sadece basın açıklamaları yaparak halkı oyaladığını zannettiklerini belirten vatandaşlar, “Milletvekillerini sorumlu olmaya Hani-Diyarbakır kara yolu için gerçek manada çaba göstermeye davet ediyoruz. Başta AK Parti Diyarbakır Milletvekillerini asli görevleri olan halkın sorunlarının çözümü için çalışmaya davet ediyoruz.

Milletvekilleri bizi 6 ayda unuttu. Şunu çok iyi bilsinler ki biz onları takip ediyoruz ve hiç unutmuyoruz.  Zamanı geldiğinde gerek parti genel merkezleri ve gerekse yetkili mercilere milletvekilleri ile ilgili tepkilerimizi göstereceğimizden şüpheleri olmasın” dediler.

Terkan kara yolu olarak ta bilinen Hani Diyarbakır karayolundan oluşan çukurlar, yolu kullanan vatandaşları isyan ettirdi.

Yoldan çektikleri fotoğrafları Whatsapp hattından haber merkezimize ulaştıran vatandaşlar sorunlarının dile getirilmesini istedi. Yolladıkları resimlere not düşen vatandaşlar; “Seçim öncesinde yolu kullanan siyasetçilere ve Yetkililere defalarca söylememize rağmen aylardır kimse ilgilenmedi” diyerek sitemde bulundular.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT