1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yol çalışması esnafı çileden çıkardı
Yol çalışması esnafı çileden çıkardı

Yol çalışması esnafı çileden çıkardı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaklaşık 5 aydır devam eden yol çalışması esnafı ve mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Seraykapı semtinde yaklaşık 5 aydır devam eden yol çalışması esnafı ve mahalle sakinlerini adeta isyan ettirdi.

Sur ilçesine bağlı Saraykapı semtinde bulunan Karaman sokaktaki yol çalışmaları nedeniyle vatandaşın mağdur edildiği iddia edildi. Yaklaşık beş ay önce, Karaman Sokakta, yol çalışması başlatıldığını, yolları kazıp olduğu gibi bırakıldığını ifade eden Murat Demirel, "Yolların bozuk olmasıyla yağan yağmurdan dolayı sular taşıyor her taraf çamur, toz duman olmuş durumda, belediye burasıyla ilgilenmiyor burayı terk etmiş durumdadır. Bizlerde bundan dolayı mağdur ediliyoruz" dedi.

Dilekçe yazılmasına rağmen Sur Belediyesi'nin yol çalışması ile ilgilenmediğini sözlerine ekleyen Demirel, yetkililere seslenerek bu sorunun bir an önce çözmelerini istedi.

Tüm çabalarına rağmen belediyenin bu konuda ki mağduriyetlerinin giderilmediğini dile getiren çevre esnafından Mehmet Karadaban ise," Hem esnaf olarak hem de vatandaş olarak mağdur olmuşuz bu çalışmaların bir önce bitmesini istiyoruz" dedi.

 

 

(Yakup Moğulgani-İLKHA)