1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yoksul öğrenciler yararına kermes
Yoksul öğrenciler yararına kermes

Yoksul öğrenciler yararına kermes

DİYARBAKIR- Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler, Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AYDER) Diyarbakır Şubesi tarafından yoksul öğrenciler yararına düzenlenen kermes açılışı yapıldı.

A+A-

Diyarbakır Diclekent Park Ormanı karşısında düzenlenecek AYDER kermes etkinliğinin, 14 Nisan ve 24 Nisan tarihleri arasında devam edeceği belirtildi.

Kermesten elde edilecek olan gelirle yoksul ailelere ve öğrencilere bağış yapacaklarını dile getiren AYDER Kadın Kolları Başkanı Faika Adıgüzel, kermesteki ürünlerin AYDER üyeleri olan bayanlar tarafından hazırlandığını belirtti. Adıgüzel, "Tüm Diyarbakır halkımızı bu hayır kervanında bulmak istiyoruz, onları burada görmek istiyoruz. Öğrencilerimize destek bekliyoruz. Kermesimizde yöremize ait yemek çeşitleri bulunmaktadır" dedi.

Diyarbakır il merkezinde ve ilçelerinde bulunan medrese öğrencileri, fakir aileler ve yardıma muhtaç aileler için kermes düzenlediklerini anlatan Kur'an Kursu hocalarından Mehmet Murat Yaşar ise, Anadolu insanının yıllardan beri sürdürdüğü geleneklerin başında gelen kermes etkinliğinin insanlar tarafından sürekli yapılması gerektiğini ve kendilerinin de bu etkinliklerle insanlara faydalı olmaya çalıştıklarını söyledi.

(EA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT