1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. YNK heyeti Büyükşehirde
YNK heyeti Büyükşehirde

YNK heyeti Büyükşehirde

Federal Kürdistan Bölgesi’nden seçim çalışmaları için bölgeye gelen Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) heyeti, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.

A+A-

Federal Kürdistan Bölgesi’nden seçimde HDP’ye destek vermek için gelen ve Diyarbakır, Batman, Siirt, Urfa, Van ve Bitlis incelemelerde bulunan Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) heyeti sözcüleri Perêz Ömer ve Nevzat Salih Muhammed, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan YNK Heyeti Sözcüsü Perêz Ömer, 41 kişilik bir heyetle 13 gündür bölge illerinde bulunduklarını belirterek, gruplar halinde bölgenin farklı illerinde seçim çalışmalarında HDP'ye destek verdiklerini söyledi. YNK'nin ilk defa resmi anlamda seçim çalışması için bölgeye heyet gönderdiğini ileten Ömer, tüm Kürt halkının beklentisi gibi YNK'nin de HDP'nin barajı geçmesini umut ettiğini ifade etti.

 Kışanak: Mam Celal'e sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz

 Eşbaşkanımız Gültan Kışanak ise, ziyaret ve seçim çalışmalarında verilen destekten dolayı YNK Heyeti'ne ve Federal Kürdistan Bölgesi halkına teşekkür etti. Kışanak, "Öncelikle Mam Celal'in sağlık durumunun iyi gitmesi hepimizi oldukça sevindirdi. Mam Celal'e sizlerin aracılığıyla sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz. Kürt siyasi yaşamı içinde Mam Celal önemli bir yere sahiptir. Umarım daha uzun ve sağlıklı bir ömrü olur ve bütün iyi gelişmeleri bizimle birlikte yaşar. Ben eminim 7 Haziran gecesi HDP'nin başarısı Hewler ve Süleymaniye'de de havai fişeklerle kutlanacaktır" dedi.

 Görüşmenin ardından Kışanak, misafirlerine plaket takdim etti.

HABERE YORUM KAT