1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. YNK heyeti Büyükşehir'de
YNK heyeti Büyükşehir'de

YNK heyeti Büyükşehir'de

Irak Kürdistan Bölgesi'nin YNK eski Peşmerge Merkez Komite Sorumlusu Nermin Osman Hesen ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'yı ziyaret etti.

A+A-
Anlı, “Kobane sayesinde sevgi ve sıcak ilişkiler gün be gün gelişiyor” dedi.YNK Üst Düzey Yöneticisi, eski milletvekili ve daha önce Peşmerge Merkez Komite Sorumluğu yapan Nermin Osman Hesen, beraberindeki Nazerin Harıs, Nazenin Osman Hesen, Besma Habib, Siyamend Hesen, Xelat Gafur ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'yı ziyaret etti. Anlı konuklarını Meclis Üyeleri Erkan Erenci, Kerem Canpolat, Kasım Birtek ve Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş ile birlikte karşıladı.
 
Nermin Osman Hesen, heyet olarak geldiklerini ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde Kobane sınırındaki Suruç'a gideceklerini söyledi. Hesen, IŞID'ın saldırılarının halka büyük bedellere neden olduğunu belirterek, “Diğer taraftan da Kürtleri birbirine yaklaştırdı. IŞİD saldırılarından sonra tüm Kürdistan'da büyük değişimler oldu” dedi.
 
Eşbaşkan Fırat Anlı da karşılama heyetinde bulunanları tanıtarak, her geçen gün dört parçadaki halkın ilişkilerinin daha da geliştiğini söyledi. Anlı, “Kobane sayesinde sevgi ve sıcak ilişkiler gün be gün gelişiyor. Üç parçadaki gençlerimiz, Kobane, Mexmûr, Celawla, Kerkük ve Şengal'de omuz omuza IŞİD çetelerine karşı direniyorlar. Verilen bedeller sayesinde başaracağımıza inancım sonsuz. Birliğimiz daha da güçlenecek” şeklinde konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT