1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yine 'DÜ '‘BESYO’da Paralel Yapı ’ İddiası..
Yine 'DÜ '‘BESYO’da Paralel Yapı ’ İddiası..

Yine 'DÜ '‘BESYO’da Paralel Yapı ’ İddiası..

Çim Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Koyun,PDY ve FETÖ soruşturması kapsamında yıllardır hakkında çarpıcı iddialar olan Dicle Üniversitesi BESYO’nun da irdelenmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

Yıllardır İddiaların Odağında
Dicle Üniversitesi’nin Paralel Devlet Yapılanması  (PDY) ve Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yuvası olduğunun yapılan soruşturma ve incelemelerle ortaya çıkmasından sonra gözler yıllardır hakkında çarpıcı iddialar ortaya atılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na (BESYO) çevrildi. İddiaları gündeme getiren isim ise bu bölümden mezun olan Çim Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Koyun. BESYO’nun inceleme kapsamına alınarak burada yapılan ve hakkında bir çok şaibe iddiası ortaya atılan sınavların mercek altına alınması gerektiğini vurgulayan Koyun,çarpıcı açıklamalar yaptı.

‘Bir Çok Üsülsüzlük Var’
Koyun,”Dicle üniversitesi paralel yapının yuvası olduğu tescillendi. Bu itibarla geçmişte Dicle Üniversitesi’nin çeşitli birimlerde yapılan haksız ve kanunsuz uygulamaların en önemli yerlerinden biri Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu’dur. Gerek alımı yapılan akademik görevliler gerekse bu bölüme alımı yapılan öğrencilerin özellikle incelenmesi gerekir.Son 4 yılda yapılan sınavlarda yoğun olarak paralel yapı fetö üyelerinin kazandığı görülecektir. Bu kişilere özgü sınav sistemleri hazırlanmış adres teslimi yapılmıştır.yapılacak bir inceleme ve araştırmada çok rahatlıkla bu bağlar görülecektir.Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu’nda paralel örgüt mensuplarının öğretim üyeliklerine alınmaları çok kısa sürede yönetici vasıflarına atanmaları bunun en açık kanıtıdır.

‘SKS ve Spor Kulübü İncelenmeli’
Bunun yanında finansman kaynağı sağlamak amacıyla kurulan spor kulübünün gelir ve giderleri incelendiği zaman nasıl bir çalışma olduğu açıkça görülecektir. Üniversite bünyesine alınan öğrenciler bu kulüp kanalı ile çeşitli görevler verilmiş bunlara maddi imkanlar sağlanmıştır. Özellikle sks daire başkanlığınca yapılan faaliyetler bu faaliyetlere katılan öğretim görevlilerin belirlenme kriterlerinin nasıl olduğu belirsizdir.Tüm bu izler paralel yapı fetö örgütünün üniversitenin Besyo bölümüne öğretim görevi alınırken yapılan haksızlıklar ve bu haksızlığın devamında spor yüksek okuluna yerleşen kişilerin tespit edilmesi,bu süre içerisinde mağdur olanların mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir.” dedi.

HABERE YORUM KAT