1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yılmaz'dan Rehabilitasyon Merkezlerine Ziyaret
Yılmaz'dan Rehabilitasyon Merkezlerine Ziyaret

Yılmaz'dan Rehabilitasyon Merkezlerine Ziyaret

Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, ilçede 2'si engelli çocuklara, biri de yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara hizmet veren 3 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

A+A-

Beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ile 85'i bakıma muhtaç yaşlı ile 437'si zihinsel engelli çocuğun rehabilitasyonun sağlandığı merkezlerde inceleme yapan Kaymakam Yılmaz, çalışmalarla ilgili merkez yetkililerinden bilgi aldı.

Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, devletin engelli bireyler ile yaşlı vatandaşlara büyük bir imkan sunduğunu ifade ederek, vatandaşların da bu imkandan en iyi bir şekilde faydalandığını söyledi.

Zihinsel engelliler ile yaşlılara sahip çıkılması gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle dedi:

"Hiç birimiz hayatımızın devamında başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Engelli vatandaşlar için hem devlet, hem de özel sektör tarafından pek çok okul açıldı. Hatta özel okullara gönderilen çocukların masrafları devlet tarafından karşılanıyor. Devletimiz engelli vatandaşlarımızın eğitimine bu kadar önem veriyorsa anne babaların da bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor. Ailelerin engelli çocuklarını evde tutmayıp, onların eğitim almalarını ve mutlaka sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlamaları lazım. Burada bulunan annelerimizi çocuklarının sosyal hayata katılmalarını sağladıkları ve onların eğitimlerine önem verdikleri için bir kez daha kutluyorum."

Ziyareti sırasında engelli çocuk ve gençler ile yaşlılarla yakından ilgilenen Yılmaz, rehabilitasyon merkezlerinden tüm ihtiyacı olanların faydalanması için gereken çalışmayı yapacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT