1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılmaz'dan hasta ziyaretleri
Yılmaz'dan hasta ziyaretleri

Yılmaz'dan hasta ziyaretleri

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, engelli vatandaşı evinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

A+A-

İlçede bulunan engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla yakından ilgilenen Kaymakam Yılmaz, merkez Saray Mahallesi'nde ikamet eden, iş kazası sonucu belden aşağısı felç olan vatandaşın evini ziyaret etti.

İki yıl önce geçirdiği iş kazası sonucu felç geçiren 4 çocuk babası Süleyman Hekim'i Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Çelebi ile birlikte evinde ziyaret eden Kaymakam Yılmaz, sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak bakıma muhtaç vatandaşlarla yakından ilgilendiklerini söyledi.

Kaymakam Yılmaz, "Bir devletin büyük devlet olduğu, başta yaşlılar ve engelliler olmak üzere toplum her kesiminin yaşamını kolaylaştırması için yaptığı çalışmalarla ortaya çıkar. Bizler ilçemizde yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza vakfımız nezaretinde kol kanat germeye, onları sevgiyle kucaklamaya çalışıyoruz. Vakıftaki arkadaşlarımız ulaşabildiği kadar vatandaşımızın kapısına kadar gidip dertlerine derman olmaya çalışıyor.

Ben de yoğun iş temposuna rağmen, özellikle hasta ve engelli vatandaşlarımıza bir nebze de olsa moral ve destek sunmak adına sık sık onları ziyaret ederek dertlerini paylaşmaya çalışıyorum. Bu da benim bütün yorgunluğumu alıyor" şeklinde konuştu.

Kaymakam Yılmaz'ın kendisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren 4 çocuk babası Süleyman Hekim ise geçirdiği iş kazası sonucu belden aşağısının felç olduğunu, bu süreçte başta Kaymakam Erdinç Yılmaz'ın talimatı doğrultusunda sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfınca kendisine ve ailesine her zaman destek sunulduğunu belirterek Kaymakam Yılmaz'a teşekkür etti.


(ET-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT