1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılmaz'dan barış sürecine tam destek
Yılmaz'dan barış sürecine tam destek

Yılmaz'dan barış sürecine tam destek

Türkiye Demokratik Ofis-Sen Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Mardin İl Başkanı M. Veysi Yılmaz, barış ve kardeşlik sürecine tam destek verdiklerini, ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi.

A+A-
Türkiye Demokratik Ofis-Sen Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Mardin İl Başkanı M. Veysi Yılmaz, barış ve kardeşlik sürecine destek açıklamasında bulundu. 
 
Türkiye'de yaklaşık 2 yıldır barış sürecinin devam etmesiyle hiçbir kentine cenazelerin gitmediğini anlatan Yılmaz, “Ülkemizde her insan huzurlu bir şekilde dört bir bölgesinde rahatça yaşamaktadır. Başta bu süreci başlatan ve tüm siyasi riskleri göze alıp ta kararlı bir şekilde kardeşlik ve barış sürecini devamını sağlayan dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'a öncelikle şükranlarımı sunmayı bir borç biliriz. Zira Sayın Cumhurbaşkanımızın, “Hiçbir Siyasi Argüman Hiç bir Anamızın Gözyaşından Daha Önemli Değildir” şeklindeki tarihi sözü toplumda huzur, barış ve kardeşlik duygularının daha da pekişmesine vesile oldu” dedi. 
 
“Elimizi Taşın Altına Koymaya Hazırız”
 
Son günlerde bazı karanlık odakların ve kaos ortamlardan beslenmeyi kendine meslek edinmiş odaklara milletçe ve sivil toplum örgütleri olarak karşı durduklarını dile getiren Türkiye Demokratik Ofis-Sen Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Mardin İl Başkanı M. Veysi Yılmaz şöyle dedi: 
 
“Ülkemizin Edirne'den Karsa tüm halkımız barıştan, huzurdan ve kardeşlikten öte hiç bir şey istemiyor bu vesileyle provokasyonlardan uzak durarak muhalefetiyle ve iktidarıyla tüm siyasi menfaatleri bir tarafa bırakarak barış ve çözüm sürecinin devam ettirilmesini istiyoruz. Sn. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ılımlı ve Akademisyen kimliğiyle ve mütevazi kişiliğiyle ülkemizde ve çözüm sürecinin nihayete ermesi için bir şans olduğunu belirtmek istiyorum Biz sivil toplum örgütleri olarak bu süreçte üzerimize düşen ne varsa halkımız için ülkemizin geleceği için ellerimizi taşın altına koymaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.
 
Bu vesileyle artık 21.yüzyılda kimsenin ötekileştirilmediği üstünlerin değil hukukun üstünlüğün hakim olduğu her bireyin kendini rahatça ifade edebileceği ve özgürlüklerin daha da gelişmesi en büyük dileğimizdir. Artık ne bölgemizde nede ülkemizde kan ve gözyaşı istemiyoruz. Tüm insanların eşit yaşadığı barış ve huzurun, kardeşliğin tüm değerleriyle ve kültürel zenginliğimizle içinde kendini tanımlayabileceği yeni demokratik bir Anayasasının bir an önce yapılması gerekir.
 
Alevi'siyle, Sünnisiyle, Kürdü ile Türkü ile herkesin kendini kültürel değerleriyle rahatça ifade edip yaşayabileceği özgürlüklerin genişletildiği Yeni Bir Anayasa taslağın hemen hazırlanması ve hayata geçirilmesi için iktidarı ile muhalefetiyle herkesimin üzerine düşeni yapması gereklidir, Bizde Sivil Toplum Örgütleri olarak yeni bir demokratik Anayasaya hazırlanma aşamasında gereken tüm desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum” .
 

HABERE YORUM KAT