1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yılmaz'dan,Mısır ve Rojava'da yaşanan katliamlara sert tepki
Yılmaz'dan,Mısır ve Rojava'da yaşanan katliamlara sert tepki

Yılmaz'dan,Mısır ve Rojava'da yaşanan katliamlara sert tepki

Ofis-Sen Sendikası Mardin İl Başkanı Veysi Yılmaz, son dönemde Ortadoğu'da adeta bir vahşet yaşandığını belirterek, 'en kutsal hak olan yaşama hakkına gaspeden ve toplu katliamlar yapan, insanlık dışı zihniyeti kınıyor ve telin ediyorum' diye konuştu.

A+A-

Şube binasında  ülke ve dünya gündemine ilişkin Açıklamalarda bulunan Yılmaz, şunları söyledi:
'Ortadoğu'da karanlık güçlerin maşası durumundaki zalim diktatörler, kana doymamış olacak ki; neredeyse her gün, Mısır ve Suriye başta olmak üzere, bir çok ülkede çatışmalar, toplu katliamlar yaşanıyor. Bombalar patlıyor, genç-yaşlı, kadın-çocuk demeden, sivil ve savunmasız masum insanlar katlediliyor.Ortadoğu'da tarihten beri kirli tezgâhlar çeviren siyonister, İslam Alemi'ni birbirine düşürmek için, hiç bir fırsatı kaçırmıyor.

Mısır'da emperyalist güçlerin desteğiyle, Askeri darbe yapan Sisi yönetimindeki cunta yönetimi, bütün dünyanın gözü önünde tarihin en kanlı katliamlarından birini gerçekleştirmekten haya etmezken, sözüm ona uygar ve demokrat Avrupa ve ABD ise, göstermelik açıklamalarla bu vahşete destek olmaktadır.
Çünkü dökülen Müslüman kanıdır ve bu durum, onlar için ele geçmeyecek kadar değerli bir fırsattır. Bu fırsatı alabildiğine kullanıp, kardeşi kardeşe karşı kışkırtmadan geri durmamaktalar. Hal böyleyken, başta Mısır halkı olmak üzere, bütün İslam Alemi yek vücut olup, bu karanlık tezgâhları bozmak için çaba sarfetmelidir. Ofis-Sen Sendikası Mardin Şubesi olarak, Mısır'da yaşanan akıl almaz vahşet ve katliamı bir kez daha kınıyor, Adaletin er geç tecelli ederek, kan emici dikta yönetiminin hesap vereceğine olan İnancımızı, Bir kez daha belirtmek istiyorum'.

ROJAVA'DA NELER OLUYOR?

Özellikle son dönemde Suriye'de yaşananların bir ibret vesikası olduğuna dikkati çeken Ofis-Sen Mardin Şubesi Başkanı Veysi Yılmaz, 'Suriye'de zalim Esed yönetimi, en kanlı savaş senaryolarını hayata geçirirken, mazlum ve savunmasız siviller, ağır silahlar, top ve uçak saldırılarına maruz kalmaktadır.
Özellikle belirtmek isterim ki, Ofis-Sen olarak, yaratılmışların en şereflisi olan, eşref-i mahlukata yönelik toplu cinayetler, katliamlar, saldırılar, kamu vicdanını kanattığı gibi, bizlerin yüreğinde de tarifi olanaksız acılar bırakmaktadır.

Hal böyle iken, Esed diktasının Suriyeli muhaliflerle yaptığı çatışmalarda, insanlık dışı manzaralar yaşanmakta ve bu durum hepimizi kahretmektedir.Bunun yanısıra Rojavadaki Suriyeli Müslüman kardeşlerimize uygulanan ambargo ve savunmasız masum Rojava halkına yönelik yapılan saldırıların da bir an önce sona ermesi gerekmektedir.Oluk oluk kan akarken, acılara yeni acılar eklemeye kimsenin hakkı yoktur.

Sendikamızın ana şiarından biri olan ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü, sendikal hak ve özgürlüklerin, ülkemiz coğrafyasında olduğu gibi Ortadoğu coğrafyasına da hakim olmasını, silahların susup, diyalog ortamının sağlanmasını hep dile getirdik. Bundan sonra da sendikal hak ve mücadelemizde, bu hususların altını kalın bir çizgi ile çizmeye devam edeceğiz.Özellikle gıda, ilaç, temizlik ve medikal malzemeye olan ihtiyacın olduğu Rojava'ya, duyarlı vatandaşlarımızın yardımcı olacağına olan İnancımızı Bir kez daha belirtmek isterim. Ofis-Sen Mardin Şubesi olarak, bizler de üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getireğiz.Gün, kavga ve Ayrışma değil, diyalog ve birleşme zamanıdır. Herkesi ve her kesimi, Bir kez daha sağduyulu ve dikkatli olmaya davet ediyoruz'.

HABERE YORUM KAT