1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılmaz ve Kurt çiftinin dillere destan düğünü
Yılmaz ve Kurt çiftinin dillere destan düğünü

Yılmaz ve Kurt çiftinin dillere destan düğünü

Demokratik Ofis Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Mehmet Veysi Yılmaz ile Akademisyen Benan Kurt dünya evine girdi.

A+A-

Büyük Mardin Oteli’nde düzenlenen görkemli bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren çift düğün sonrası balayı için Antalya’ya gitti. 
 
Mardin’in sevilen simaları arasında adından sıkça söz ettiren başarılı sendikacı Demokratik Ofis Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü personeli olan Mehmet Veysi Yılmaz hayatını Akademisyen olan Benan Kurt ile birleştirdi. Hayatlarını birleştiren çift dillere destan bir düğün ile beraberliğe ilk adımlarını attılar. 
Büyük Mardin Oteli’nde düzenlenen dillere destan düğüne siyaset dünyasından,Kanaat önderleri  iş dünyasına bir çok kişi katıldı.

Çiftin sevenleriyle hınca hınç dolan düğün salonu siyaset dünyası ile bürokrasi dünyasını adeta birleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eski Devlet Bakanı M. Salim Ensarioğlu,Diyarbakır Eski Milletvekili Sebgettullah Seydaoğlu ,AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan ’de düğüne gönderdikleri telgraf ile katılarak çifte mutluluklar diledi. 

Bin 250 kişinin katıldığı ve salonun hınca hınç dolduğu düğünde Mehmet Veysi Yılmaz ve Benan Kurt’un nikahını Artuklu Belediyesi Nikah Memuru kıyarken, damat Mehmet Veysi Yılmaz’ın nikah şahitliğini yapan  Mardin çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Şerif Toka,Sosyal Güvenlik Kurumu Daire Başkanı Süleyman Demir  gelin Benan Kurt’un nikah şahitliğini ise İş kadını Pınar Demir Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Koç yaptı. 
 
Gelin ve damadın sahneye çıktığı sırada davetliler ayakta dakikalarca alkışlarken, düğünde adeta dolar yağmuru yaşandı.

Yemekli olan düğünde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirler Büyük Mardin Oteli’nin eşsiz manzarası ile gönüllerince eğlendi. Yüzlerce çelengin gönderildiği muhteşem düğünde davetliler takı takmak için uzun uzun kuyruklar oluşturdu.  

13 katlı olarak hazırlanan düğün pastasını gelin ve damak birlikte keserek birbirlerine ikram ederken, düğünde Mardin Halk oyunları ekibi  ve yerel sanatçılar Kürtçe ve Türkçe seslendirdikleri parçalar ile davetlileri coşturdu.

Konuklar ise, şarkılar eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlendi. Düğün gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Görkemli geçen düğünün takı töreninde ise tam bir izdiham oluştu. Takı töreninden sonra, damat ve gelin düğün salonundan mutlu bir şekilde ayrılırken, ilginin bir hayli fazla olduğu gözlendi. 

Davetliler, hayatlarını birleştiren, Mehmet Veysi Yılmaz ile Benan Kurt  çiftini tebrik etmek için uzun kuyruklar oluşturarak mutlu çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dilediler. Gelin ve Damat Salondan ayrılırken havai fişeklerle uğurlarken ise, davetliler damat gelinle fotoğraf çekmek için kuyruk oluşturdular. 
 
Düğünde kısa bir konuşma yapan Mehmet Veysi Yılmaz “Çok değerli büyüklerim küçüklerim bu mutlu günümüzde düğünümüze uzak yerlerden gelerek mutluluğumuza ortak olmanız beni çok mutlu etmiştir.  Allah hepinizden razı olsun iyi ki varsınız ben ve eşim sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT