1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılmaz, Vali Aksoy'a Panorama 1919'u tanıttı
Yılmaz, Vali Aksoy'a Panorama 1919'u tanıttı

Yılmaz, Vali Aksoy'a Panorama 1919'u tanıttı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği’ni ziyaret eden Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Hüseyin Aksoy’a yapımı tamamlanmak üzere olan “Panorama 1919 Müzesi” ile ilgili bilgi verdi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte Diyarbakır Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Hüseyin Aksoy ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, eski Samsun Valisi olan Hüseyin Aksoy’la hasret giderdi.

Vali Aksoy’un Samsun Valiliği sırasında önem verdiği ve özellikle takip ettiği projelerden olan Panorama 1919 Müzesi’nin son durumu ile ilgili kendisine bilgi veren ve fotoğraflarını gösteren Başkan Yılmaz, projenin son aşamaya geldiğini anlattı.

Özel görüşmenin ardından, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan terör eylemleri sırasında yıkılan ve harap olan tarihi ilçenin yeniden restorasyonu ve imarı ile ilgili bir de istişare toplantısı gerçekleştirildi. Vali Hüseyin Aksoy, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mimarlar ve çeşitli üniversitelerden ilgili hocaların katıldığı istişare toplantısında Sur ilçesinde yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

Aynı zamanda Tarihi Kentler Birliği Başkanı olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın toplantıya katılması, yapılacak olan yeni imar ve restorasyon çalışmalarında Tarihi Kentler Birliği’nin de aktif rol alması anlamına geliyor.

(SK-MP-Y)

HABERE YORUM KAT