1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılmaz Acu'ya destekler artıyor
Yılmaz Acu'ya destekler artıyor

Yılmaz Acu'ya destekler artıyor

Diyarbakır'ın yardım ve hayırsever insanlarından Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu,Yenişehir bağımsız genel meclis üyeliği için, İl seçim kuruluna müracaatını yaptı.

A+A-
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan belediye seçimleri öncesi, siyasi partilerin ve başkan adaylarının çalışmaları giderek artan bir tempoda devam ediyor. Partilerin İl Genel Meclis üyeleri belirlenirken, kendisine haksızlık yaptığını savunan Dermanbaba Yılmaz Acu Yenişehir İlçe Genel Meclis üyeliğine bağımsız adaylığını koydu.
 
Düşenin Dostu Dermanbaba
 
Diyarbakır ve bölge genelinde uzun yıllardır ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalarla adı Derman Baba olarak anılan Yılmaz Acu, "Ben insanlık adına hizmetler yapmak için Yenişehir ilçe genel meclisi için adaylığımı koydum. İki dönem milletvekili adayı oldum kimse sahip çıkmadı ama şimdi halkımın bana sahip çıkacağını biliyorum. İnsanlığa ve Yenişehir'e hizmet benim için onur ve şereftir" dedi.
 
Bürokrasi ve iş dünyası ile oluşturduğu diyalogla yoksul ve umutsuz hastalara köprü görevini üstlenen Yılmaz Acu, yaşam umutlarını kaybedenlere Diyarbakır , Ankara ve İstanbul'da tedavi olanakları sağlayarak hayata döndürüyor. Acu, uzun yıllardır binlerce fakire yardımcı olurken, yaşadığı maddi sıkıntıyı hiçe sayıp kapısına gelen ihtiyacı olanlara umut olmaya devam ediyor.Güleryüzlülüğü ile sevecenliği ile halkın sevgisini kazanan Dermanbaba en son sanatçı Gülben Ergen'in proğramına çıkıp Gülben Ergen'in canlı yayında söylediği Düşenin Dostu Dermanbaba namı diğer adı dermanbaba Yılmaz Acu bey bizleri kırmayarak proğramımıza katılarak bizleri onurlandırdı sağolsun böyle güzel değerler oldukça bizleri sevindirmektedir dedi.
 
Diyarbakır'daki hemen hemen tüm vatandaşın yakinen tanıdığı Dermanbaba'ya desteklerde had safhada. Siyasi parti temsilcilerinden tutun, sivil toplum kuruluşlarının her ferdine kadar Dermanbaba'yı desteklerini dile getiren Diyarbakır halkı onu İl Genel Meclis üyeliğinde görmek istediklerini belirtti.
 
Dermanbaba Yılmaz Acu kimdir?
 
1966 Yılında Bağlar ilçesinde doğdu evli 6 çocuk babası,Yaşamı boyunca hasta ve yardıma muhtaç insanların sesi olmuş ,yüzlerce hastayı Ankara,İstanbul gibi metropol kentlere götürüp bizzat tedavi ederek sağlığına kavuşturan bir hayırseverdir,Bağlar İlçesinde  1980 yıllarında 11 işyeri açıp bu uğurda 11 iş yerinide yaptığı yardımlardan dolayı aksatan ve en son olarak  market işleten Acu, yoksulların umudu haline gelince işlerini aksatmaya başladı. Şifa arayan, sağlık problemlerini çözemeyenler adeta Acu'nun işyerine akın etmeye başladı.
 
Bir süre sonra işyerlerini  de kapatmak zorunda kalan Acu, Diyarbakır-Ankara, İstanbul arasında sağlık köprüsü oluşturdu. Zaman zaman vali, emniyet müdürü, Bakanlıklar, 7'nci Kolordu Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ile muhtelif siyasi partilere mensup siyasetçilerin de desteklediği Acu, bugüne kadar onbinlerce hastaya sahip çıktı.
 
Acu, uzun yılardır tek başına bir sivil toplum örgütü gibi çaba sarfediyor.
 

HABERE YORUM KAT