1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılın doktoru çocuk hastanesi'nden
Yılın doktoru çocuk hastanesi'nden

Yılın doktoru çocuk hastanesi'nden

DİYARBAKIR - Sağlık Bakanlığı'nın, Tıp Bayramı dolayısıyla, her ilde bir doktorun göstermiş olduğu fedakarlıktan ve duyarlı hizmetlerinden dolayı verdiği 'Yılın doktoru' ödülünün Diyarbakır'daki sahibi, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi çocuk kardiy

A+A-

Diyarbakır Çocuk Hastanesi'nde İHA muhabirine başarısının sırrını anlatan Aldudak, başarısının temel sırrının yurttaşlık bilinci ile hareket etmek olduğunu söyledi. Kişinin çalışmalarının başkaları tarafından fark edilmesinin hoş bir duygu olduğunu ifade eden Dr. Bedri Aldudak, "İnsanın çalıştığının başkaları tarafından da fark edilmesi insanı onure eden bir durumdur. İnsanın çalıştığından emin olmasına yol açıyor. Bu anlamda güzel bir şey.

Fark edilmiş olmak hoş bir duygu. Bunun aynı zamanda hekimi teşvik edici bir etkisi var. Beni daha çok çalışmaya sevk eden nedenin ürettiklerimle kendimi anlamlandırma anlayışı olduğunu düşünüyorum. Ürettikçe mutlu ediyor, mutlu oluyorsunuz, daha çok mutluluk için daha çok çalışıyorsunuz. Bu durumda kendim mutlu olurken aynı zamanda insanlara faydam dokunmuş oluyor. Bu zekat verme gibi bir durumdur. Zekat verirken hem malınız temizleniyor, mutlu oluyorsunuz hem de karşı taraf yani zekatı alan tarafta bundan fayda sağlamış oluyor. Ben başarımın asıl nedenini bu anlayışta görüyorum. Ayrıca kendinizde harekete geçme gücünü bulabilmeniz için yurttaşlık bilincinizin gelişmiş olması, ülkenizle aidiyet bağınızın güçlü olması gerekir. Bu konuda fena olmadığımı düşünüyorum.Yani ben temel başarımın yurttaşlık duygusundan geldiğine inanıyorum" dedi.

Aldudak, yenidoğan çocuk kardiyolojisi başta olmak üzere çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında Diyarbakır ve bağlı sağlık bölgelerinde hizmetin geliştirilmesi ile hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışmalarda bulunmuş, Diyarbakır ve çevre illerde yenidoğan servislerinin oluşturulması ve geliştirilmesi ile ilgili yoğun çaba göstermişti. Bu çalışmaları bilimsel makale olarak Türk pediatri arşivi Eylül 2011 sayısında yayımlanmıştı.

HABERE YORUM KAT