1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yılın araştırmacı doktoru ödülü Diyarbakır'a
Yılın araştırmacı doktoru ödülü Diyarbakır'a

Yılın araştırmacı doktoru ödülü Diyarbakır'a

DİYARBAKIR- Siyasette ve Ekonomide Vizyon 2023 Dergisi tarafından okurları arasında gerçekleştirilen anket sonucunda DÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Dusak'ın "Yılın Araştırmacı Doktoru" seçildi.

A+A-

Ankara'da düzenlenen ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da katıldığı törenle ödülünü alan Dusak'ı makamında kabul eden DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, hastanelerinden bir öğretim üyesinin yılın araştırmacı doktoru seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Prof. Dr. Alan, hastanede görev yapan doktorların daha önce bilimsel makale, bilimsel çalışma, en iyi sözlü bildiri, en iyi araştırma, en iyi vaka ve en iyi sunum gibi dallarda ödüle layık görüldüğünü kaydederek, başarılarından dolayı tüm doktorları kutladı.Yard. Doç. Dr. Dusak ise, Vizyon 2023 Dergisi okurlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Bu ödülün sürpriz olduğunu anlatan Dusak, "Esasen doktorlarımızın her biri özverili çalişmalarıyla bu ödüle layıktır. DÜ'nün sesini Ankara'dan duyurabilmek ve okurların yılın eni olarak beni seçmesi mutluluk verici" diye konuştu.

 


Muhabir: Sema Kaplan
Yayınlayan: Necdet Doğruyol
 

HABERE YORUM KAT