1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yıldızlar altında sinema keyfi başladı
Yıldızlar altında sinema keyfi başladı

Yıldızlar altında sinema keyfi başladı

Sıcak yaz akşamlarında kapalı salonda film izlemek istemeyenler yada bu imkanı da olmayanlar için Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi tarafından her yaz, park ve köylerde "Yıldızlar altında sinema keyfi" sloganıyla düzenlenen film günlerinin onuncusu başla

A+A-

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi tarafından yurttaşları sinemayla buluşturmak amacıyla "Yıldızlar altında sinema keyfi" sloganıyla her yıl park ve köylerde düzenlenen film günlerinin onuncusu başladı.

Salı günleri köylerde, haftanın beş günü ise ilçedeki parklarda yapılacak film gösterimleri sekiz hafta boyunca devam edecek. Toplumsal içerikli, doğa ve çocuklara yönelik 8 filmin gösterileceği sinema günlerinde "Apocalypto", "Kuzular Firarda", "İtirazım Var", "Kar Yağmadan Önce", "Eksik", "Kahraman Maymunlar", "Bizim Hoca" ve "Annemin Şarkısı" filmlerinin gösterimi yapılacak.


Köyler sinemayla buluşacak


Köylerdeki film gösterimleri ise ilçeye bağlı Cankatran, Pirinçlik, Beneklitaş, Uyandık, Serapgüzeli, Gözalan ve Kuyusırt köylerinde Salı günleri yapılacak. Köy meydanlarında yapılacak film gösterimlerinin başlangıç saati ise 20.30 olacak.


İlçedeki parklarda yapılacak olan film gösterimlerinin günlere göre dağılımı ise şu şekilde: Çarşamba günü Ceylan Park, Perşembe günü Hrant Dink Parkı, Cuma günü Halil İbrahim Oruç Parkı, Cumartesi günü Rojava Parkı, Pazar günleri ise Parkorman.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler