1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yıldızhan,Diyarbakır engüzel hizmete layıktır
Yıldızhan,Diyarbakır engüzel hizmete layıktır

Yıldızhan,Diyarbakır engüzel hizmete layıktır

Yıldızhan,Diyarbakır engüzel hizmete layıktır, projeler kapsamında çocuklara her alanda psikolojik destek vereceğiz.

A+A-

Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği yönetim kurulu üyeleri yeni dönem ile alakalı projelerini istişare etmek amacıyla ITS Cafe Time’de kahvaltılı toplantı düzenledi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yıldızhan yeni dönemde Sosyal ve kültürel, insan odaklı projelere her zaman ağırlık vereceklerini bu anlamda çocuklarla ilgili projelere ağırlık vereceklerini belirterek, projeler kapsamında çocuklara her alanda psikolojik destek verileceği projeler hazırlanacağını söyledi.

ITS Cafe Time’de düzenlenen toplantıya Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Yönetim kurulu ve basın çalışanları katıldı. Düzenli olarak her ay yapılan toplantıda dernek olarak hazırlanacak projeler konuşuldu ve istişare edildi. Konuyla alakalı açıklamada bulunan Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yıldızhan, Diyarbakır için en güzel hizmetleri hep birlikte yapacaklarını belirterek, “Yönetim kurulumuz önümüzdeki dönemde yapılacak projelerle ilgili istişare yapmak ve bölgemizde yaşanan olumsuzlukları ve çözümle ilgili sorunları konuşmak için toplandı.

Diyarbakır’ımız en güzel hizmete layıktır

Bölgemizde yaşanan olumsuzlukların neden olduğu göçler ve bu göçlerin başka bölgelere beraberinde götürdüğü psikolojik sorunlar, gidilen yeni coğrafyalarda da ciddi bir etkileşime neden olabilmektedir. Çatışmaların ve zorunlu göçün neden olduğu yoksulluk, sağlık sorunları, beslenme, stres, korku ve güvensizlik ortamı en fazla çocuk ve kadınlar etkiliyor.Çatışma sonucu olarak, çocuk ve gençler kendilerine ve diğer insanlara güvenlerini, geleceğe olan güvenlerini kaybedebilir. Genellikle endişeli, depresif ve içine kapanık ya da saldırgan olur. Aile yaşamı, bir çocuğun temel hakları arasındadır.

Diyarbakır’ımız Bir huzurun başkenti olmasını arzu ediyoruz

Koruyucu bir ortamda büyümek çocukların potansiyellerini tam olarak geliştirmeleri için önemlidir. Çocuklar, oynamalı ve eğlenerek öğrenmeli ve gelişmelidir.Önümüzdeki donemde daha çok eğitimi aksayan ve özellikle çocuklar ile ilgili projelere ağırlık verilmesini ve bu çocukların her alanda psikolojik destek verilerek tekrardan topluma kazandırılması ve eğitimlerine destek projelerinin yapılmasıyla sosyal ve kültürel programlarla ilgili çalışmalarımız olacaktır. Yardımseverliğin, birlik, beraberlik ve paylaşımın en yoğun yaşandığı Diyarbakır’ımızın, Bir huzurun başkenti olmasını arzu ediyoruz.

Diyarbakır Sur ilçesine bağlı Küçükakören Köyünde bulunan İlk ve Orta okulumuzun kütüphanesine 1 hafta önce Yardım kampanyasında toplamış olduğumuz kitapları teslim etmiş olmanın sevincini de ayrıca yaşıyoruz. Kitap okuma Çocuğun zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimine katkıda bulunur Dernek olarak ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giysi yardımı yaptıklarını da sözlerine ekleyen Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yıldızhan, “Dernek olarak 836 aileye gıda ve 1423 kişiye de giysi yardımı yaptık halen yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT