1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldız 21 Gençlikspor kaderine yenildi
Yıldız 21 Gençlikspor kaderine yenildi

Yıldız 21 Gençlikspor kaderine yenildi

Borç batağından bir türlü kurtulamayıp 4 sezon arka arkaya küme düşerek Bölgesel Amatör Lig'e kadar gerileyen Yıldız 21 Gençlikspor Kulübü amatör liglerde bulunan binlerce kulüp içerisinde en borçlu kulüp ünvanını aldı.

A+A-
1968 Yılında Diyarbakır'ın iki köklü kulübü Yıldızspor ile Diclespor'un birleşmesi ile kurulan Yıldız 21 Gençlikspor 'un 45 yıllık mazisinde defalarca süper lig ve Bank Asya liginde mücadele etmişti.
 
2009 Sezonunda Bank Asya Liginde son kez şampiyon olan Yıldız 21 Gençlikspor,  bir sonraki sezon Türkiye rekoru kırarak tam 54 oyuncu sporcu transferi ile borç batağına sürüklenmişti. O sezon oynadığı süper ligde olayların ve skandalların takımı ünvanını alan Yeşil-Kırmızılı kulüp yıl sonunda küme düşerek Bank Asya ligine TFF tarafından verilen 10 maçlık cezayla başlamıştı.
 
2010 Sezonunda Bank Asya Liginde de tutunamayan Yıldız 21 Gençlikspor tarihinde ilk kez Bank Asya liginden Spor Toto 2.Ligine küme düştü.
 
2011 Sezonunda 2.Ligde maddi zorluıklar ve kulübe karşıkentin ileri gelenlerinin sırt çevirmesi yönetimlerin beceriksizliğide ekleninde 3.Lig'e küme düştü.
 
2012 Sezonu yani geçen yıl 3.Ligde mücadele eden Güneydoğu'nun süper lige ilk çıkan, üst üste şampiyonluklarıyla Dünya Futbol Literatürüne adını altın harflerle yazdıran Yıldız 21 Gençlikspor'un bu ligdede tutunması mümkün olamadı.
 
2013 sezonu yani bu sezon, geçtiğimiz sezon artık kimselerin el uzatmadığı,valilik, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşlarının bile göz ardı ettiği kos koca 45 yıllık kulüp artık çökme, yıkılma aşamasına gelmişti. Borç gırtlağı aşmış gayri resmi rakamlarla telafüz edilen miktar 50 Milyon TL'yi bulmuştu. Artık dayanacak takati kalmayan kulübün elde kalan şampiyonluk kupaları, başarıları için alacağı olan bazı hacizci kişilerin kulüp kapısına dikilmesi sonucu, Yeşil-Kırmızılı kulübün klimaları, televizyon, kap-kacakları kamyona yüklenertek son darbede vurulmuş olacaktı.. Son kez yönetime gelen bazı taraflar, kulübün kapatmanın en doğru yol olduğuna kanaat getirerek, ismini ve armasının boşa çıkartılarak yaşatılması için son yapılan kongrede isim değişikliği ile bugünkü Yıldız 21 Gençlikspor ismini alarak, kurtuluş yolunu seçti.
 
GÜLE GÜLE YILDIZ 21 GENÇLİK SPOR- BU KENT ASLA SENİ UNUTMAYACAK. 
 
BU ASLA BİR SON OLMAYACAK.
 
Diyarinsesi.org Özel haber (C.G)

HABERE YORUM KAT