1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldırım, Amerika yolcusu
Yıldırım, Amerika yolcusu

Yıldırım, Amerika yolcusu

Diyarbakır'ın son yıllardaki en başarılı basketbol antrenörlerinden olan Gökhan Yıldırım,ABD yolcusu. Yıldırım,New York Syracuse Academy Of ScienceCharter School'un davetlisi olarak gideceği bu ülkede Syracuse Üniversitesi ile ikili görüşmelerde bulunacak

A+A-

26 ŞUBAT'TA YOLA ÇIKACAK

Bağlar Belediyespor'daki unutulmaz başarılardan sonra başına geçtiği Diyarbakır Özel Dicle Okulları'nda  fırtınalar estirmeye devam eden Yıldırım,ABD'deki bazı okul basketbol takımlarını Diyarbakır'a davet ederken,yapacağı ikili görüşmelerle kendi takımını da ABD'ye götürmeye çalışacak.

High School ve Ncaa takımlarının antrenman ve maçlarını takip edecek olan Yıldırım,26 Şubat'ta ABD'ye gidip 3 Mart'a kadar burada kalacak.

'NBA YOLUNU AÇACAĞIZ'

Amacının dünyanın 1 numaralı basketbol arenası olan ABD'ye daha fazla Diyarbakır'lı sporcuyu götürmek olduğunu belirten Yıldırım,”Biliyorsunuz geçen yıllarda bazı sporcu ve öğrencilerimiz ABD'ye gitti. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Burası çocukların geleceği için çok önemli imkanlar sunan bir ülkedir. Burada yapacağım çalışmalarla daha fazla çocuğun bu imkanlardan yararlanmasını istiyorum.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT