1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yiğitalp, sağlık çalışanlarının hedef gösterilmesini sordu
Yiğitalp, sağlık çalışanlarının hedef gösterilmesini sordu

Yiğitalp, sağlık çalışanlarının hedef gösterilmesini sordu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, başta Dicle Üniversitesi çalışanları olmak üzere bölgedeki sağlık çalışanlarının hedef gösterilmesini, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru

A+A-

Önergesinde, 04 Ocak 2015 Pazartesi günü, bazı yazılı basın organlarında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve burada çalışan bazı sağlık emekçilerinin, isim verilerek doğrudan hedef gösterildiğine dikkat çeken Yiğitalp “Haberde sağlık emekçilerine yönelik fiili saldırı zemini oluşturan haberler çıkmıştır.

Yapılan haberlerle sağlık emekçileri zan altında bırakılmaktadır. Sağlık alanında faaliyet gösteren sendikalar ve tabipler bu haberlerin sağlık çalışanlarına yönelik bilinçli bir saldırı olduğunu belirtmektedirler” dedi.
Yiğitalp, Bakan Müezzinoğlu’nun yanıtlamasını istediği soruları da şöyle sıraladı:


“Sağlık emekçilerini doğrudan hedef gösteren ve onlara yönelik fiili saldırı zemini oluşturan bu tür haberlere ilişkin Bakanlık olarak ne tür çalışmalar yürütmektesiniz? Herhangi bir açıklama yapmayı planlamakta mısınız?

 

Sağlık emekçilerine yönelik bu tür mesnetsiz iddialarda bulunanlar hakkında hukuki yollara başvurarak suç duyurusunda bulunmayı düşünüyor musunuz? Sağlık emekçilerine ve sağlık kurumlarına olan güveni sarsacak olan bu tür gerçek dışı haberleri tekzip etmeye yönelik bir girişiminiz olacak mı?
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler