1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. YGS’de nüfus müdürlükleri açık olacak
YGS’de nüfus müdürlükleri açık olacak

YGS’de nüfus müdürlükleri açık olacak

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan YGS'de nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden almak isteyen adaylar için Diyarbakır merkez ve bazı ilçelerinde nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bildirildi.

A+A-

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınav’ında (YGS) Diyarbakır’ın bazı ilçelerinde nüfus müdürlükleri açık olacak.

Diyarbakır Valiliği, nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden almak isteyen adaylar için merkez ilçeler ile Ergani ve Bismil ilçelerinde nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık olacağı bildirdi.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “13 Mart 2016 Pazar günü Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına katılacak adaylardan nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden almak isteyenler ile ilgili, ilimiz merkezinde Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir İlçe Nüfus Müdürlükleri ile İlçelerde Bismil ve Ergani İlçe Nüfus Müdürlükleri belirtilen tarihte 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık tutulacaktır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden almak isteyen adayların '2016 YGS SınavaGiriş Belgesi' ile iki adet fotoğrafla müracaatları halinde (Adaylardan on sekiz yaşını bitirmiş ise kendisine, on sekiz yaşından küçük ise veli veya vasisine imza karşılığı) yeni nüfus cüzdanı düzenlenecektir. Nüfus cüzdanı haricinde (nüfus kayıt örneği) herhangi bir belge düzenlenmeyecektir.” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT