1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. YGS öğrencileri için moral günü
YGS öğrencileri için moral günü

YGS öğrencileri için moral günü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da üniversite öğrencilerinin Facebook üzerinden gönüllü olarak kurdukları 'Yardıma Bende Varım' gurubu tarafından, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek olan öğrencilerin stresini azaltmak için moral günü düzenlenecek.

A+A-

'YGS Moral Günü' etkinliğin 16 Mart Cumartesi günü saat 14:00'da Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde yapılacağını belirten Yardıma Bende Varım Grup Başkanı Yusuf Beran Vuran, gurup olarak 'Kimsesiz Çocuklara Moral Günü' ve '14 Şubat Sevgililer Günü' projelerinden sonra üniversiteye girecek olan öğrenciler için bu günü düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.

Vuran, "YGS öncesi kardeşlerimizin yaşadığı duyguya ortak olmak ve onlara güzel bir moral günü yapmak için gerekli bütün hazırlıklarımızı yaptık. Projemiz üç aşamadan oluşuyor. Sınav hakkında bilgi, sınav için beyin egzersizleri ve canlı müzik. Sınav hakkında gerekli bilgi ve moral bölümü, Rehberlik Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yenişehir Bölüm Hizmetleri Başkanı Şükrü Dündar tarafından verilecek. Projelerimiz insanlara ve insanlığa fayda sağladığı sürece yaptığımız işten memnun olacağız ve yeni projeler arayışına gireceğiz. Üniversite öğrencileri olarak YGS-LYS dönemi yaşadığımız stresi unutmadığımız için kardeşlerimizi çok iyi anlıyoruz" dedi. Vuran, organizasyona YGS'ye girecek tüm öğrencileri davet ettiklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT