1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yezidilerin Bayramı kutlandı
Yezidilerin Bayramı kutlandı

Yezidilerin Bayramı kutlandı

Ezidi Kürtlerinin kutsal Çarşema Sor bayramı kutlandı.

A+A-

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Kırklar Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının katılımıyla Ezidilerin Çarşema Sor(Kırmızı Çarşamba) Bayramı kutlandı. 
Abdullah Demirbaş, diğer konuklarla beraber Diyarbakır'da ki Ezidi köyüne giderek köydeki tek Ezidi aile ile bayramlaştılar.


Demirbaş; “Geleneksel Ezdî kültüründe, hem yeni bir yılın başlangıcının hem de tabiatın yeniden doğuşunun ifadesi olan Çarşema Sor Bayramını bölgemiz için çok önemli umutlar doğurmuş bir süreçte karşılıyoruz. Böylesi süreçte bu günlerin anlamı daha da artmaktadır. Ben kendi adıma, bu tarihi ve kadim şehir adına tüm Ezidi vatandaşlarımızın Çarşema Sor Bayramı'nı kutluyorum. Farklı inançlarda ve farklı kültürlerde olan vatandaşlarımızın varlığı bizim ve kentimizin zenginliğidir.” dedi.
Demirbaş; “Geçmişte yaşadıkları tüm acılara rağmen burada, bu coğrafyada kaldıkları için, bizlerle beraber yaşamaya devam ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum ve umuyorum ki bu bayram tüm halkların birlik ve beraberlik içinde yaşamalarına da vesile olur.” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT