1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yezidilere yardım!
Yezidilere yardım!

Yezidilere yardım!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Eker, IŞİD saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a yerleşen Yezidilere yardımda bulundu

A+A-
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Mehdi Eker, IŞİD'ın saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a yerleşen Yezidilere yardım etti.
 
Bakan Eker, 3 gün önce Diyarbakır'daki temasları sırasında ziyaret ettiği, Yenişehir Spor Tesislerinde çadırlara yerleştirilen Yezidilere yardım gönderdi.
 
Eker'in gönderdiği 500 battaniye ve oyuncaklar, Diyarbakır Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar tarafından ailelere ulaştırıldı.
 
YEZİDİLERE BAKAN EKER DESTEĞİ
 
Yezidilerle kaldıkları çadırlarda bir süre görüşen İkitemur ve Atalar, çocuklarla yakından ilgilenerek, Bakan Eker'in gönderdiği oyuncakları dağıttı.
 
Atalar, Bakan Eker'in merkez Sur ilçesinde kurulan Yezidi ailelerin barındığı kampta incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.
 
Eker'in görüştüğü ailelerin ve çocukların dile getirdiği ihtiyaçlar kapsamında yardım malzemesi gönderdiğini ifade eden Atalar, söz konusu yardımları Yezidi misafirlere ulaştırdıklarını dile getirdi.
 
"İlk etapta 500 battaniye ve çocuklara dağıtılmak üzere çeşitli oyuncaklar kampa ulaştırıldı" diyen Atalar, yardımların süreceğini, tespit edilen ihtiyaçların giderileceğini sözlerine ekledi.
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT