1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yezidilere medikal yardım
Yezidilere medikal yardım

Yezidilere medikal yardım

Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı, Diyarbakır'da bulunan 3 bine yakın Yezidi'ye medikal malzeme desteği vereceğini açıkladı.

A+A-

Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinden IŞİD'in saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a gelen Yezidiler, Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerin desteğiyle kurulan 3 bin kişilik çadır kente yerleştirildi.

Savaş bölgesinden kaçıp Diyarbakır'a sığınan Yezidi ailelerin medikal malzeme ürünlerini Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı'nın üstleneceği bildirildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin veya diğer yetkililerin derneklerine ihtiyaç listesi vermesi durumunda her türlü medikal desteği sağlayacaklarını söyledi.

Kavmaz, "Diyarbakır'da bulunan Yezidilere medikal ürünlerinde destek vereceğiz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bize ihtiyaç listesi çıkarması durumunda gerekli malzemeleri temin edeceğiz. IŞİD saldırılarından kaçan aileler Diyarbakır halkına sığınmıştır. Halkımız bu konuda gerekli yardımları sağlayacaktır.

Sakatlar Derneği olarak savaş bölgesinden kaçıp gelen Yezidi ailelerin en önemli sorunlarından biri olan medikal malzemesi teminidir. Yazılı liste çıkarılması durumda tekerlekli sandalye, baston, yürüteç ve klozetli sandalye gibi ürünleri sağlamaya hazırız" dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT